Barevní motýlci – tvoření pro nejmenší

Motýlky, které vznikly obtisknutím polovin papíru, jsme vyráběli již před nějakým časem. Nově jsme výkres ozvláštnili tak, že jsme místo klasického papíru použili papír ve tvaru motýlka.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění zaujme nejvíce děti od 2 a půl let až do pěti let věku. Dvouleté děti budou potřebovat pomoc dospělého – s nanášením barev i s překlápěním papíru. Pětileté děti mohou pracovat samostatněji.

Co budete potřebovat

  • Papír
  • Akrylové barvy
  • Štětec
  • Nůžky

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z bílého papíru jsem vystřihla motýlka. Před nanášením barev doporučuji použít nějakou podložku na stůl. Děti na polovinu papíru nanesly akrylové barvy a druhou polovinu přiklopily ještě na mokré barvy a pořádně barvy rukou rozetřely skrze papír, aby se barva dostala všude. Když byla barva rozetřená, papír jsme opět rozetřely a nechali jsme motýlka zaschnout.

Barevní motýlci - tvoření pro nejmenší
Barevní motýlci – tvoření pro nejmenší

Závěrem

Malé děti budou potřebovat pomoc dospělého, aby se papír přiklopil správně a také, aby se barva dostala téměř všude. Při otevírání motýlka je potřeba opatrnosti, aby se vlhký papír nepotrhal.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart