Baby Born Soft Touch Little holčička a chlapeček 36 cm

Martínek si od Ježíška přál panenku. A když si ji přál Martínek, tak ji chtěl také Filka, samozřejmě. 🙂 Ježíšek (babička) jim donesl panenku Baby Born Soft Touch Little – holčičku a chlapečka. Do článku jsem sepsala, jaká panenka je a co umí. 

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

BABY Born Soft Touch Little 36 cm

Panenka je velká 36 centimetrů, pro malé děti akorát. V obchodech seženete ještě větší panenky okolo 42 centimetrů. Tento model Baby Born Soft Touch Little je vhodný pro děti od 2 let. Filka se o ni krásně stará. Dává jí napít z lahvičky, do pusinky ji vkládá dudlík, posadí ji na nočník a kontroluje plenku. Co všechno panenka umí?

 • Pije z lahvičky: Do lahvičky můžete (ale nemusíte) nalít vodu. Panenka ji vypije.
 • Čůrá do nočníku: Když se napije, po chvilce se umí vyčůrat do nočníku.
 • Je flexibilní: Otáčí rukama dokola. Je to proto, aby se dětem snadněji oblékala, ale i tak někdy zápolí s tím, aby ji svlékly a posadily na nočník.
 • Pláče: Když se panenka napije, mohou jí téct slzy. Stačí zmáčknout hrudníček.

Funguje bez baterií.

BABY born Soft Touch Little holčička 36 cm

Baby Born Soft Touch Little holčička 36 cm

Výbava a co je součástí balení

Panenka je precizně zabalena ve větší krabici. K rozdělání budete potřebovat nůžky. Součástí je nočník, šroubovací lahvička, obleček, čepička a plenka, dudlík, mistička a malá lžička.

Součástí je nočník, lahvička, mistička a lžička.

Součástí je nočník, lahvička, mistička a lžička.

Kvalita provedení

Panenka je velmi pěkně zpracovaná. Má roztomilý obličej, materiál, z něhož je vyrobena, nesmrdí, na dotek je příjemný. Panenka není měkká, je spíše tvrdší. Uvádím to proto, abyste nebyli po nákupu zklamaní například z toho, že jste chtěli koupit panenku na spaní. My ji v posteli máme, ale není nic příjemného, když vám ji někdo strčí pod záda. 🙂 Na hraní si přes den je skvělá, na spaní se moc nehodí. Celé tělíčko je vyrobeno ze stejného materiálu.

Údržba

Jestli budete panenku používat naplno, bude pít vodu z lahvičky, nebo ji budete koupat ve vodě, měli byste vědět, jak o ni pečovat. Součástí balení je podrobný návod, v němž je výslovně uvedeno, že by se panenka neměla dlouho potápět pod vodou (doporučuji si návod prostudovat). Pokud pije vodu z lahvičky, je potřeba ji důkladně vysušit. To se dělá tak, že vymačkáte všechnu vodu z břicha (očí), zvednete ruce nad hlavu. Panenka má otvory na nohou, kudy může také vytékat voda. Suší se poměrně dobře, jen je tato činnost méně zábavná. Po nějaké době je vhodné panenku vydesinfikovat například octovou vodou (ještě jsem  nezkoušela).

Po napití z lahvičky si panenka sedne na nočník (bez plenky).

Po napití z lahvičky si panenka sedne na nočník (bez plenky).

Obsluha a hraní

Děti ji moc rády nalévají vodou a sledují, jak čůrá do nočníku. Poté jdou nočník vylít do záchodu a zase do panenky načerpají další vodu. Co je na dvouleté i tříleté děti těžké? Mačkání bříška nebo hrudníku. Po zmáčknutí bříška panenka čůrá, po zmáčknutí hrudníku pláče. Ani Martínek skoro ve čtyřech letech nemá sílu na to, aby hrudník zmáčkl. Svlékání panenky  a její oblékání je pro děti také trošku obtížnější, ale už si začínají zvykat.

BABY born Soft Touch Little holčička a chlapeček 36 cm

Baby Born Soft Touch Little holčička a chlapeček 36 cm

Závěrem

Panenka je velmi pěkná, hezky provedená, avšak záleží na tom, co od hračky chcete. Pokud preferujete hračku do postele nebo například panenku, kterou děti vloží do nosítka a budou ji nosit, možná bude pro vás vhodnější jiný model. Tato panenka pije vodu, čůrá a pláče, proto je vyrobena z materiálu, který je možné vystavovat takovéto zátěži dlouhodobě tak, aby se nezničila nebo nezplesnivěla. Děti s ní v posteli spí, ale jen proto, že máme velkou postel, kde panenka (po odsunutí na stranu) nepřekáží a člověk nedostane v noci ránu do zad. Na hraní přes den je perfektní.

Dostupnost

Panenka je velmi dobře dostupná. Pořídíte ji za 890 Kč i s doplňky, což je na značkovou panenku poměrně solidní cena. Babička ji kupovala na 4kids.cz spolu s autíčky, kde vyjde nejlevněji (890 Kč). Baby Born Soft Touch Little je dostupná také na Mall.cz, na Alze i v dalších velkých či menších obchodech. Další tipy na dárky najdete v článcích 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 4 let a také v článku 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

Baby Born Soft Touch Little 36 cm na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.8 Hodnocení
Baby Born Soft Touch Little 36 cm

Velmi pěknou panenku si děti hned zamilovaly. Panenku mohou krmit z lahvičky obyčejnou vodou. Po napití se vyčůrá do nočníku. Hračka je krásná, kvalitní, na dotek jemná. Součástí balení je nočník, dudlík, plnitelná lahvička, obleček, čepička, plenka, mistička a lžička.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita materiálu panenky
10
Detaily panenky
10
Funkce
10
Kvalita materiálu příslušenství
9
KLADY
 • Krásný obličejík.
 • Hezké a kvalitní provedení.
 • Panenka má řadu funkcí - pije vodu, čůrá, otáčí rukama o 360 °, má dudlík, pláče.
 • Ve vybraných e-shopech není drahá na to, jak je kvalitní.
ZÁPORY
 • Nelíbí se mi provedení lahvičky, které by mohlo být kvalitnější (tělo lahvičky je vyrobeno z poměrně ošklivého a měkkého plastu).
 • Nemusí být chápáno jako nevýhoda, ale přesto raději zmíním - panenka není měkká, jak by se mohlo podle názvu "soft touch" zdát. Je tvrdá.
 • Zmáčknout bříško nebo hrudníček malé dítě nedokáže. Potřebuje pomoc dospělého.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart