6 ověřených tipů na babské rady na nachlazení a bolest v krku

Bolí vás v krku a potřebujete být rychle zdraví? Vyzkoušejte babské rady, které vám mohou při nachlazení pomoci. Jak se zbavit nachlazení přes noc?

Obsah

Jak se rychle zbavit nachlazení

Nachlazení přes noc se asi nezbavíte, ale můžete jej značně snížit a ulevit si. Vyzkoušejte zábaly krku, spaní v šále či šátku, teplé čaje s medem a citronem, noste teplé oblečení. Jezte dostatek ovoce a zeleniny i vitamínů.

Babské rady na nachlazení

1. Teplý čaj, teplé nápoje

Pijte dostatek teplých nápojů. Na nachlazení nebo na chřipku je vhodný bylinný čaj s medem a citronem – vhodné jsou bylinné směsi určené přímo na nachlazení. Čaje na nachlazení koupíte v lékárně (mně nejvíce chutná Teekanne – ten je dobrý – obsahuje lékořici, fenykl, šalvěj).

2. Syrový česnek, křen nebo cibule

Česnek je přírodní antibiotiku, pročistí dýchací cesty a zlepší vykašlávání. Česnek můžete přidat nastrouhaný do teplého vývaru nebo jej sníst s topinkami či s chlebem. Jestli nemáte rádi česnek, můžete jej nahradit cibulí nebo křenem.

3. Tvaroh či ocet ke snížení horečky

Při velké horečce si můžete udělat tvarohový obklad, který dáte na čelo, chodidla a břicho. Alternativou mohou být také octové ponožky nebo studené zábaly.

4. Rýmu uvolní napařování

Do lavoru nalijte horkou vodu, nakapejte tea tree oil a inhalujte. Takto se dobře uvolní ucpané dutiny.

5. Tymiánový sirup

Mezi domácí medicínu patří tymiánový sirup. Recept na skvělý sirup jsem připravila do článku: Jak využít tymián? Just tymiánová mast proti nachlazení.

6. Zábaly krku

Na krk přiložte mokrý šátek, na něj přiložte igelit a přes něj dejte suchý šátek. Nechte jej přiložený půl hodiny. Velmi také pomáhá omotat si krk přes noc suchým šátkem nebo šálou (mám to vyzkoušeno – dva tři dny a je po kašli).

Dieta na Ketomix.cz

Jak posílit imunitu?

Děti od tří let věku a dospělí mohou užívat nápoj LaVita, zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů. Nápoj vypadá jako šťáva. Je ve skleněné láhvi a na jednu denní dávku pro dospělého stačí jedna polévková lžíce. Pro děti od 6 let pouze půlka polévkové lžíce a pro děti od 3 let jen čtvrt lžíce. Ze zeleninové šťávy připravíte nápoj, který chutná jako multivitamin. Jedna láhev vystačí na 50 dávek pro dospělého, pro děti je to ještě víc. Nápoj je vhodný pro celou rodinu. Není doslazovaný, obsahuje všechny potřebné vitamíny, dobře se vstřebává, pro děti je na polykání lepší než tablety. Vypijí „džus“ a je to. 🙂 Celou recenzi si můžete přečíst zde: Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů. Do článku jsem podrobněji napsala, jaké vitamíny a minerály nápoj obsahuje (desítky látek). Šťávu zakoupíte pouze v certifikovaném e-shopu lavita.cz (doporučuji – mně moc chutná a také mi pomohla od únavy).

LaVita na LAVITA.CZ

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Závěr

Babské rady stojí za vyzkoušení. Občas pomohou a v kombinaci s léky a klidovým režimem. Pestrá strava, dostatek ovoce a zeleniny mohou zlepšit obranyschopnost organismu, stejně jako multivitamíny a potravinové doplňky.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart