TIP NA VÝLET

Aquapalace Praha s miminkem a malými dětmi: praktické informace

Od manžela jsem k narozeninám dostala rodinnou vstupenku do Aquapalace Praha, a tak jsme se my dva a tři malé děti vydali dovnitř. Do článku jsem sepsala praktické informace pro rodiny s dětmi.  

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Aquapalace Praha návštěva

Upřímně řečeno tohle bylo to poslední místo, kam bych se chtěla se třemi dětmi pod 6 let vypravit. Jednak jsem nevěděla, co nás čeká, jak to v Aquapalace vypadá, a také co budeme dělat s kočárkem? Čerstvě roční miminko na celý den u bazénu, a k tomu hlídat další dvě děti (4 a 5 let), nosit všechny věci sem a tam… Nakonec vše proběhlo hladce.

Lístky koupil muž přes internet. U vchodu jsme paní za pokladnou ukázali Tečku, lístky, ona mám dala náramky a šli jsme dovnitř. Hned za pokladnou jsou umístěny šatny, kde jsme se převlékli a oblečení jsme uložili do skříňky. Skříňka se zamkla. Do skříňky se vešel malý kufr (velikost kufru jako příruční zavazadlo do letadla). Dále bylo potřeba projít sprchou, umýt kolečka kočárku, a poté už si jen užívat koupání.

Aquapalace Praha s miminkem a malými dětmi: praktické informace

Aquapalace Praha s miminkem a malými dětmi: praktické informace

Areál je poměrně rozlehlý. Využili jsme návštěvy v září jeden hezký slunečný pátek, abychom se vyhnuli lidem. A to se nám poměrně dobře podařilo, protože v areálu bylo jen velmi málo osob. Každou hodinu je pro návštěvníky připraveno vlnobití, děti se mohou cachtat v brouzdališti nebo dovádět na dětských skluzavkách. Tobogánů je zde dostatek, stejně tak si můžete zaplavat v klasickém bazénu. Dále jsou zde různé typy bazénů s různě teplou vodou a také vířivky. Obecně je voda v Aquapalace Praha velmi teplá.

Návštěva Aquapalace s miminkem a malými dětmi

Byla to moje noční můra.  Nakonec se ukázalo, že zbytečná a vše proběhlo velmi hladce a dobře. Pokud se chystáte do aquapalace s miminkem nemusíte se bát. S kočárkem je vstup všude povolen. Bezbariérové sice není všechno, ale kočárek lze vynést do schodů, a tak se téměř všude dostane. Pokud se bude miminko koupat v bazénu, musí mít pleny na koupání. My jsme měli svoje, ale mělo by být možné je koupit také přímo v Aquapalace. Doporučuji mít raději svoje. Kočárek může dovnitř, návleky nejsou potřeba. Kočárku musíte umýt ve sprše kola. Jinak další požadavky nejsou. Všimla jsem si, že jsou také v areálu malé postýlky. U postýlek nikdo nebyl, volně stály a byly připraveny k použití. Nám Matyášek usnul krásně v kočárku a chvíli spinkal. Koupal se ve vodě, měl koupací plenku, kterou jsem mu po koupání zase vyměnila za klasickou plenu, a tu koupací jsem vyhodila do koše.

Pro děti jsme měli připraveny nafukovací pomůcky na plavání – měli jsme tři kruhy a troje rukávky. Tobogány jsou určeny až pro děti od šesti let, některé od deseti či dvanácti let. Zkoušela jsem se na všech tobogánech projet a ty, které jsou od šesti let, se mi zdály velmi bezpečné. I když musím říci, že když jsme byli v areálu my, tak tam skutečně skoro nikdo jiný nebyl, jak je vidět na fotografiích. 🙂 Po sklouznutí na tobogánech určených od 6 let se spadne do mělkého bazénku. Jinak děti mohou plavat libovolně v bazénech, je pro ně určená pirátská loď a ještě další vyhrazený prostor se skluzavkami. Voda je krásně teplá. Nejteplejší se mi zdála v bazénu, ve kterém si můžete prohlížet rybičky.

Aquapalace Praha s miminkem a malými dětmi: praktické informace

Aquapalace Praha s miminkem a malými dětmi: praktické informace

V areálu si můžete zakoupit občerstvení a zmrzlinu. Vše se načítá na náramky, které dostanete u vstupu a vše uhradíte poté při ukončení návštěvy na pokladně.

Aquapalace Praha parkování

Pokud pojedete do aquaparku autem, musíte zaparkovat na placeném parkovišti, které se nachází ihned vedle areálu. Parkoviště je několikapatrové, uvnitř je výtah, takže pokud pojedete s kočárkem, všude se dobře dostanete. Na jeden den stálo parkovné 100 Kč.

Aquapalace Praha ceník na celý den

Níže najdete ceník (2022)

 • Dospělí: 999 Kč
 • Děti (od 100 do 150 cm): 799 Kč
 • Studenti: 899 Kč
 • Senioři: 799 Kč
 • Rodiny (2 dospělí+2 děti do 150 cm): 2449 Kč
 • Děti do 100 cm: 0 Kč
 • Psi: NE

Aquapalace Praha otevírací doba (platí pro vodní svět)

Pondělí – pátek: 10:00 – 22:00 (podzim konec ve 21:45)

Sobota, neděle a svátky: 9:00 – 22:00 (podzim konec ve 21:45)

Restaurace a relax

V areálu můžete navštívit restaurace, kavárny nebo si koupit zmrzlinu. My jsme v restauraci nebyli, tak nemohu posoudit, jaké by to bylo. Co jsem se dívala během dne, tak restaurace byly spíše prázdné.

Aquapalace Praha s miminkem a malými dětmi: praktické informace

Aquapalace Praha s miminkem a malými dětmi: praktické informace

Aquapalace Praha covid-19

Stáhli jsme si aplikaci Tečka i s certifikátem, měli jsme s sebou respirátory. U vstupu po nás chtěli vidět, zda máme očkování. Respirátor jsme mít nemuseli. Všechny děti, které jsme s sebou měli, byly do šesti let věku. Po nich nikdo nic nechtěl. Aquapalace jsme navštívili v září 2021.

Závěrem

Byla jsem příjemně překvapená. Lidí zde bylo velmi málo, protože jsme navštívili aquapark ve všední den. Překvapila mě krásně teplá voda a také jsem byla ráda, že můžeme po areálu chodit s kočárkem. Dětem se v aquaparku moc líbilo, byly nadšené, z vody jsme je ani po osmi hodinách nemohli dostat. Vstupné je velmi drahé a ještě trošku podražilo. Ale jestli můžete využívat různé flexi passy nebo příspěvek zaměstnavatele, vyplatí se aquapark navštívit. Avšak doporučila bych vám vyrazit do něj v týdnu (a ne v létě), abyste se nemuseli mačkat mezi lidmi.

10 Hodnocení
Aquapalace Praha

Krásný aquapark si zamilují děti i dospělí. Vše je hezky čisté, pěkně udržované a o zábavu máte postaráno skutečně na celý den. My jsme už po osmi hodinách byli unavení (děti ne). Parkování je hned vedle areálu, platí se zvlášť.

KLADY
 • Nádherné místo
 • Hodně skluzavek
 • Teplá voda
 • Vhodné i pro malé děti
 • Ideální na seznamování se s vodou.
 • Návštěva stojí za to.
ZÁPORY
 • Drahé vstupné (vím, že je toho v areálu hodně, ale i tak to je drahé)
 • Chodí sem hodně hodně hodně lidí - zvažte návštěvu v letních měsících a o víkendu, abyste se nemuseli mačkat a stát fronty. My jsme byli v týdnu a bylo zde volno.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart