Tip na letní tvoření pro děti: Akvárium z otisku prstu

Letos v létě nás čekala velká výzva. Vytvořili jsme jednoduchý obrázek s malými rybičkami z otisku prstů. Akvárium jsme doplnili o mořské rostliny a chaluhy. V článku najdete tip, jak na to.

Obsah

Co jsme vyrobili

Na modrý barevný papír děti natiskaly prstíčky oválky, které představovaly rybičky. Výkres doplnily o mořskou trávu, kterou lze udělat například z foukací fixy nebo foukáním brčkem.

Tip na letní tvoření pro děti: Akvárium z otisku prstu
Tip na letní tvoření pro děti: Akvárium z otisku prstu

Pro koho je tvoření určeno

Myslela jsem si, že vyrábění zvládnou nejmenší děti, ale jak se ukázalo, je to pro ně poměrně dosti těžké. Tvoření bych doporučila pro děti nejdříve od čtyř let. Filkovi dalo v necelých čtyřech letech vyrábění zabrat.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Vodovky nebo tempery
  • Vatovou tyčinku
  • Brčko nebo zelenou foukací fixu
Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Děti natiskaly na barevný papír prstíčky malé oválky, které představovaly drobné rybičky. Oválky jsme nechaly uschnout. Na spodní část papíru jsme nanesly zelené kapky vodové barvy. Martínek je brčkem rozfoukal. Filkovi práce s brčkem ještě nešla a tak jsme použili foukací fixy, které vytvořily podobný tvar řas. Fixu je nutné přiložit těsně k papíru. Nakonec vatovou tyčinku namočily do bílé temperové barvy a každé rybce udělaly oko.

Tip na letní tvoření pro děti: Akvárium z otisku prstu
Tip na letní tvoření pro děti: Akvárium z otisku prstu

Závěrem

Nejprve jsem si myslela, že tvoření bude velmi snadné, ale ukázalo se, že až tak jednoduché není. Děti vyrobily akvárium s malými rybičkami. Vyzkoušely si práci s různými technikami, ať už foukat brčkem nebo foukací fixou, práci s vatovou tyčinkou a také tiskání prstíčkem.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart