Adventní věnec z papíru: Snadné vánoční tvoření pro děti

Papírový adventní věnec u nás nesmí chybět. Letos jsme vytvořili snadný věnec, který s mírnou pomocí dospělého zvládnou slepit i malé děti. V článku najdete tip, jak na to.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření je určeno zejména pro prvňáčky a předškoláky, ale lepit mohou i menší děti. Děti budou potřebovat pomoc dospělého zejména při přípravě kruhu, který musí být vystřižen z tvrdšího papíru. Malé děti budou rádi za pomoc při stříhání zeleného papíru.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku nebo karton
  • Barevné papíry (zelený – světlá a tmavá, červený)
  • Lepidlo
  • Nůžky
Banner e-shop

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku (karton) jsem obkreslila větší a menší talíř. Nůžkami jsem vystřihla kruh. Ze zeleného papíru jsem připravila proužky, které byly široké přibližně 1,5 cm a dlouhé cca 22 cm (stejně dlouhé jako delší strana formátu A5).

Děti na kruh postupně přilepily zelené pruhy (proužek papíru položily pod kartonový kruh, papír přehnuly a slepily k sobě, aby karton nebyl vidět). Z červeného papíru jsem připravila dva červené proužky jako stužku a také červená kolečka jako ozdoby věnce. Věnec jsme společně dotvořili a dekorace byla hotová.

Adventní věnec z papíru: Snadné vánoční tvoření pro děti
Adventní věnec z papíru: Snadné vánoční tvoření pro děti

Závěrem

Adventní věnec z papíru je velmi snadné připravit. Další tipy na tvoření adventního věnce z papíru najdete v článku: DIY adventní věnec z papíru a ruliček a také v článku: Papírový adventní věnec: Tvoření pro děti.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart