9 tipů na netradiční výrobky pro děti z kartonu

Jestli máte doma staré krabice nebo se chystáte na převzatí vánočních zásilek možná, že vám tento článek přijde vhod. Připravila jsem devět tipů na netradiční vyrábění (hry) z kartonu. U každého tipu najdete také odkaz na podrobnější návod.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Hra ze zbytků kartonu k procvičení nálad a emocí

Ze 12 zbytků kartonu jsem vytvořila 6 obličejů, které se skládají ze dvou dílků. Děti procvičují nálady a výrazy (smích, pláč, spánek, vztek, smutek, údiv) tím, že sestavují obličeje dohromady.

Hra se hodí pro děti od dvou, možná že až od dvou a půl let. Záleží na tom, jakou formou ji budete hrát. Dvouleté děti mohou skládat nejprve menší počet dílků – například dva obličeje, starší děti mohou ze všech dílků sestavovat dohromady obličeje dle situace. My jsme nejprve společně složili všechny obličeje. Dětem jsem vysvětlila jednotlivé výrazy, a poté skládaly vždy jeden obličej. Který panáček pláče? Který se směje? A jaký obličej se zlobí?  Martínek vybíral ze všech dílků.

CELÝ ČLÁNEK


DIY ozdobné magnety na lednici jako dárek pro blízké

Děti vytvořily krásné magnety na lednici. K tomuto vyrábění jsme použili: zbytky barevného papíru, zbytky kartonu, vizovické těsto, čočku. Jako magnet jsem vzala ošklivý papírový magnet, který jsme dostali k nákupu v Kauflandu. Těchto magnetů máme celou řadu. Odstranila jsem papírovou část, zůstala pouze magnetická folie. Použít lze i klasický magnet.

CELÝ ČLÁNEK


KOUPIT PDF V E-SHOPU


Pestrobarevný klaun z papíru

Vyrábění se hodí pro děti, které milují lepení. Filka zvládl klauna nalepit s menší pomocí v necelých dvou a půl letech. Malé děti budou potřebovat ukázat, kam jednotlivé části patří. Zvládnou je nalepit samy. Možná, že některé prvky připevní na obrázek obráceně, ale i tak bude výsledek vypadat moc pěkně.

CELÝ ČLÁNEK


DIY papírové mobilní telefony pro děti: Zábava i procvičení číslic

Vyrobit mobilní telefon zvládl ve čtyřech letech Martínek hravě. Filka ve třech letech otáčel tlačítka vzhůru nohama a při každém lepení se ptal: „Mami, jak to patří. Takhle nebo takhle? To je dvojka nebo devítka?“ Musela jsem mu ukazovat, jak tlačítka patří a kam je nalepit. Možná jsem měla dopsat číslice na tlačítka až když byla umístěná na mobilu, ale to by nepadlo tolik otázek na mou hlavu. 🙂

CELÝ ČLÁNEK


DIY papírový počítač pro děti jako pomůcka pro učení písmen a číslic

Z obyčejné papírové krabice od LEGO DUPLO jsme vyrobili počítač. K vyrábění jsme potřebovali barevné papíry, krabici, lepidlo a nůžky. Počítač lze otevírat, zavírat a procvičovat písmenka i čísla. Výroba počítače není pro malé děti snadná a budou potřebovat pomoc dospělého.

CELÝ ČLÁNEK


DIY vánoční ozdoby z kartonu a vodovek

Z obyčejné krabice vyrobil Martínek nejprve krásný barevný podklad, který jsem nastříhala na srdíčka a kolečka. Na ně jsem připevnila háčkovací přízi a ozdoby byly hotové. Vzala jsem staré známé kreativní barvení s lepicí páskou a využila jsem jej jako design na papírové ozdoby z kartonu. Vypadají skvěle. Můžete takto ozdobit například krabici a využít ji jako dekoraci do předsíně nebo do pracovny. Zkoušela jsem techniku lepicích pásek použít na čtvrtku, ale na lepící pásce zůstalo poměrně dost papíru, který se ze čtvrtky odloupl. Karton se hodí více než čtvrtka také proto, že malé děti vybarvují intenzivněji (rozumějte ryjí rýhy štětcem do papíru, který se prodře) než děti starší nebo dospělí. Karton se neprodře, alespoň ne tak rychle. 🙂

CELÝ ČLÁNEK


DIY vánoční ozdoby z kartonu: Noční obloha zdobená houbičkovou technikou

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili ozdoby na vánoční stromeček, které zdobí modro-černé nebe a žluté hvězdy. Na ozdoby můžete nalepit také souhvězdí a společně je poznávat. My jsme prozatím skončili u obyčejných hvězd, protože na poznávání souhvězdí jsou děti ještě hodně malé. Vyrábění se hodí pro děti od tří let a toto tvoření bude jistě bavit také školáky, kteří právě zde zúročí své poznatky o krásné hvězdné obloze. Menší děti mohou lepit hvězdy podle své fantazie, ty větší vytvoří souhvězdí. O zajímavou texturu hvězdné oblohy se postarala houbička na nádobí a kombinace modré a černé tempery.

CELÝ ČLÁNEK


Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze

Vytvořili jsme 3D obraz květin ve váze. Na obrázku vyčnívá barevná váza, kterou jsme vyrobili z kusu kartonu, temper a soli. Děti okolo vázy nalepily květiny, dotvořily je barevnými středy z kuliček papíru. Celý obrázek jsem nalepila na karton z krabice od vysavače. Barvit vázu a lepit květinky zvládnou děti okolo dvou a půl let věku. Možná budou potřebovat drobnou pomoc dospělého. Čtyřleté děti dokáží vyrobit obrázek téměř samy.

CELÝ ČLÁNEK


Vkládačka „geometrické tvary“ z papírové krabice

Vytvořit papírovou vkládačku není pro dospělého nic těžkého, ale dítě by to samo rozhodně nezvládlo. Potřebujete stříhat a hlavně pracovat s řezačkou papíru, která je pro děti nebezpečná. Máte-li starší děti, mohou vám pomoci třeba se stříháním a lepením. Vkládačku vytvoříte přibližně za 40 minut. Lepidlo by mělo pořádně uschnout, jinak se dílky přilepí k sobě a je po skládání. Nechala jsem jej zatuhnout asi tři hodiny.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Závěrem

Tvoření z kartonu může přinést hodně zábavy, krásné výtvory i nevšední „nové hračky“ a hry. Karton k tvoření využíváme často. Vyrábíme ozdoby do květináčů, vánoční ozdoby i hezké obrazy. Přehled výrobků najdete pod štítkem KARTON: DIY TIPY.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

https://mamadodeste.cz/papirove-hry-pro-dvoulete-a-trilete-deti/

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart