HRAJEME SITIPY NA DÁRKYVÁNOCEVŠECHNY ČLÁNKY

8 tipů na levné hračky pro děti od 2 do 4 let

Sháníte levné a zároveň hezké dárky pro děti? Chcete, aby se učily hrou? Mám pro vás tipy na levné a krásné hračky, které naše děti zbožňují. Vánoce jsou za dveřmi, tak se na ty naše hračky pojďme společně podívat. 

Tip č. 1: Říkanky s magnety o zvířátkách (od 2 let)

U téhle knížky rozhodně platí „za málo peněz hodně muziky.“ Martínek si s ní hraje často a rád. Máme dva díly a oba dva jsou úžasné. Princip tkví v tom, že dítě přiřazuje magnetky k říkankám – co magnet, to jedna říkanka a jedna stránka. Nejlepší je, když si knížku prohlížíme všichni společně. Představte si ji jako magnetickou fólii potaženou listy knihy. Magnetek čeká připravený v plastové fólii, dítě ho musí vyndat a správně přiřadit. Knížka stojí od 100 Kč do 150 Kč a záleží na tom, kde ji budete kupovat. V online knihkupectví zaplatíte velmi často poštovné. Jestli si knihu můžete objednat přes internet a osobně vyzvednout, je to vynikající možnost, ale ne každý ji má. Úplně nejlevněji ji pořídíte v Megaknihách (nevýhodou je přirážka za poštu a kniha se moc nevyplatí). Akce a nízké ceny najdete také na Alza.cz.

Tip. č. 2: Woody šatní skříň medvídek (od 2 let)

Taková blbina, řekla jsem si, když jsem šatní skříň kupovala. Medvídka za 140 Kč pořídíte na Mrakyhraček.cz (bývá tam je na něj akce), další členy medvědí rodinky koupíte na 4Kids.cz (puzzle pro holčičky, medvědí rodinku).Dřevěná hračka potažená papírovými obrázky je vlastně skvělý nápad aby, se dítě naučilo jednotlivé kusy oblečení. Co k čemu patří? Velká záhada, kterou často řešíme a Martínek si to ne a ne zapamatovat (chlapi jedni  ). Puzzle jsou hezké, trošku se odřou, ale zase za pořizovací cenu kolem 140 Kč je to perfektní dárek, se kterým si dítě vyhraje. Skládáme spolu, oblékáme medvídka podle počasí a říkáme si, kam zrovna jde. Geniální.

Tip č. 3: Bino Šatní skříň Klaun velká (od 3 let)

Šatní skříň Klaun od značky Bino je určena pro děti od tří let. Puzzle koupíte v online hračkářství Mrakyhraček.cz. Složit klauna je poměrně těžké, vyžaduje to zručnost a základní dovednosti se skládáním opravdového puzzle. Klaun se skládá z osmi dílků a je vždy pouze jedna možnost, jak jej správně sestavit. V balení najdete několik klaunů v různých oblečeních, ale na rozdíl od šatní skříně pro dvouleté děti, v tomto případě není možné jednotlivé díly mezi sebou kombinovat. Proto se skládačka hodí až pro tříleté děti.

Tip č. 4: Zatloukačka (od 1 roku)

Zatloukačku koupila prababička, ano – moje babička, v Kauflandu. Bylo to tak, že se vypravila na nákup ovoce, paštik a já nevím čeho dalšího, a vrátila se se zatloukačkou. A víte co? Je úplně v pohodě. Barva se neolupuje, ale ve dřevě se dělají rýhy. Záleží, co od hračky chcete. Jestli chcete zatloukačku, ve které se nebudou dělat rýhy, podívejte se do výrazně vyšší cenové kategorie. Levnou a úplně obyčejnou zatloukačku seženete například na Mrakyhraček.cz (stojí kolem 200 Kč až 250 Kč) nebo v obchodě Feedo.cz, kde mají velký výběr. Levnější zatloukačky se poničí, to rozhodně ano. Na straně druhé potom můžete hračku věnovat zadarmo někomu, kdo ji ještě využije a nemusíte se trápit s prodejem.  Děti zatloukání moc baví. Oba dva tlučou do kolíků jako zběsilí. Zatloukám s nimi a snažím se procvičovat barvy – zatloukáme nejdříve žlutou, červenou, zelenou a modrou. Jestli se bojíte kupovat hračky v hypermarketu, podívejte se do obchodu s dětským zbožím.

Obyčejná zatloukačka z Kauflandu: Na dřevu vidíte rýhy po zatloukání.

Tip č. 5: Magnetické puzzle Detoa (od 3 let)

Puzzle Detoa mě kvalitou provedení zase až tolik nenadchly, na straně druhé představují pro tříleté dítě zábavu na poměrně dlouhou dobu. Martínek se snažil složit několik tvarů, ale ještě mu to moc dobře nejde. Puzzle jsou levné, dřevěné s magnetickou fólií, která se nalepí na magnetickou tabulku.  Předvánoční akci jsem viděla na 4Kids.cz.

Jsou vhodným dárkem pro tříleté dítě? Ano. I když mám k jejich provedení určité výhrady, tak svůj účel plní dobře. Dítě se zabaví, nutí ho přemýšlet, dle vlastní fantazie vytvořit obrázky nebo je sestavit dle předlohy, což pro něj může představovat těžší úkol, než se zdá. Na puzzle bývají akce a záleží, kde na ni zrovna narazíte. V online obchodech stojí do 250 Kč.

Tip č. 6: Magnetická pyramida Woody (od 1 až 1,5 roku)

Hračku koupíte v obchodě Feedo.cz za 280 Kč, a také v obchodě Mrakyhračekkde bývá často v akci za 280 Kč. Pyramida je dle výrobce určena pro děti od dvou let a opravdu až ve dvou letech ji umí kompletně složit. Zabere jim to poměrně dost času a baví je to. Na pyramidě můžete procvičovat barvy, velikosti kroužků, což je pro dítě těžké a neustále se k činnosti znovu a znovu vrací. Dřevěné kruhy fascinují i Filku, který si s nimi hraje už od jednoho roku.

Martínek často pyramidu složí úplně špatně a ještě v určování velikostí není kovaný. Což mě utvrzuje v tom, že se nákup skutečně vyplatil, protože pyramidu skládá už přes rok. Když dítě pyramidu složí, může ji roztočit jako káču a věřte nebo ne, tohle má velký úspěch. Pokud narazíte na podezřele levnou pyramidu, bude se jednat o klasickou dřevěnou pyramidu, která není magnetická, a tudíž není možné dílky rozložit a zase složit.

Magnetická pyramida Woody.

Magnetická pyramida Woody.

Tip č. 7: Magnetická hra Djeco Ulov si rybičku

Krásné rybičky dostaly děti opět od babičky, která i přes všechny zákazy vytrvale nakupuje hračky všeho druhu. Rybičky jsou skvělé. Chytat umí i Filka, kterému ze začátku trvalo, než pochopil, že prut se nestrká do pusy, ale když zjistil, jak se ryby chytají, pustil se do práce. Balení obsahuje dva pruty a 12 rybiček. Rybičky se mi moc líbí. Jsou krásně barevné, krabička v designu moře má typický djecovský styl a je zkrátka perfektní. Balení rybiček není moc velké, a tak se hodí i na dovolenou. Na druhé straně si dokážu představit, že by ho děti ztratily, takže my vozíme vlastně jen vyrobené hry, ale zpátky k rybičkám. Uprostřed rybky je větší hladký magnet, na který se přichytí prut. Prut je dřevěný s provázkem a magnetkem obaleným v jakési plastové kotvě. Podobnou hru Rybaření od Djeco koupíte na 4kids.cz.

Tip č. 8: Magnetické divadlo Detoa

Vzpomínka na dětství. Máte to také tak? Magnetické divadlo Detoa donese až Ježíšek a já se nemůžu dočkat, až ho děti dostanou. Divadlo jsem koupila ve výprodeji za 200 Kč a vzala jsem rovnou dvě. Na výběr máte celou řadu divadel a je jenom na vás, které zvolíte. Můžete vybírat z titulů: Pohádka, Červená Karkulka, Hrad. 

Divadlo Červená Karkulka koupíte na Mrakyhraček.cz. V hračkárně nebo v obchodech s dětským zbožím se cena pohybuje okolo 300 Kč a více (záleží na druhu divadélka). 

Závěrem

Připravila jsem pro vás přehled velmi snadno dostupných, levných a pěkných hraček. Děti milují také DUPLO, auta a samozřejmě různá kreativní tvoření, pastelky, pracovní sešity, které najdete v mém e-shopu, a v neposlední řadě jsou u nás velice oblíbené knížky. Pravidelně doplňuji ty nejlepší do rubriky Naše knihovnička.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.