15 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 7 do 10 let

Vybíráte dárky k Vánocům pro děti od sedmi do deseti let? Do článku jsem sepsala tipy na hračky, které jsou u nás doma nejoblíbenější a které jsou krásným dárkem pro malé školáky. V závorce za produktem uvádím orientační cenu hračky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: LEGO Technic 42120 Záchranné vznášedlo (800 Kč)

Vznášedlo je určeno pro děti od osmi let věku. Na osmileté dítě se mi skládání zdá těžké. Vznášedlo skládal manžel několik hodin. Já bych ho v osmi letech určitě nesložila a kdoví, jestli bych ho složila teď. 🙂 Součástí balení je návod, podle kterého lze model vznášedla složit. Kostičky jsou malinkaté, některé miniaturní. Opravdu velmi titěrná a velká práce. Z Lega lze složit nejen vznášedlo, ale také letadlo. Designéři odvedli skvělou práci. Žasnu, jak vymysleli využití kostek. Výsledná hračka je krásná, funkční. Vrtule se točí, vznášedlo i letadlo vypadají jako klasická hračka, ne jako Lego. Prostě paráda. Některé články jsou spíše měkké a lze je ohnout, jsou tenké, malé a stavebnici bych doporučila pro děti, které už nějakou dobu skládají. Není to zrovna snadné. Ze stavebnice lze složit vznášedlo (na úvodní fotografii) a také letadlo. Na vznášedlo najdete návod v krabici, ale na letadlo už v krabici návod není a je potřeba si jej stáhnout v PDF.

LEGO Technic 42120 Záchranné vznášedlo jsem koupila na Mall.cz (cca 640 Kč), kde na něj zrovna byla sleva a ještě doprava zdarma. Byla jsem ráda, že nikam nemusím jezdit. Pořídila bych jej znovu? Ano. Model to je skutečně krásný, na složení těžký a manžel se na dlouho zabavil. 🙂 Model je vhodný i pro dospělého. Záleží na tom, na jaké úrovni skládání jste.

VZNÁŠEDLO NA MALL.CZ

Tip č. 2: Seva Klasik Jednička (400 Kč)

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ

Tip č. 3: Poké ball

Každé dítě chce Poké ball (nebo Pokéball). Každé. Nejoblíbenější je červený Pokéball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Pokéball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Pokéballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Pokéballem neuděláte chybu. Velký výběr Pokéballů najdete zde. Některé druhy Poké Ballů vychází v limitované edici, o kterou bývá velký zájem.

Originální Poké ball koupíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Tento e-shop se specializuje na Pokémon karty, hry a Pokémon hračky a figurky. Najdete zde velký výběr nejen Poké Ballů, ale také plyšových hraček, interaktivních Pokémonů a Pokémon karet.

POKÉBALL na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 4: Desková hra Logik Retro edice (250 Kč)

Hra Logik je skvělou zábavou pro dvě děti nebo pro dítě a jednoho rodiče. Mladší děti mohou hrát spolu ve dvojici, aby pro ně bylo seznámení se s hrou snazší. Jestli jste hru nikdy nehráli, stručně zmíním princip hry. Jeden hráč vytvoří tajenku z pěti barevných kolíků, kterou zakryje. Druhý hráč se tuto kombinaci snaží uhádnout. Pomocí bílých a černých tyčinek se hráč v každém kroku dozvídá, u kterých barev se strefil.

Provedení retro hry Logik je poměrně kvalitní, až na barevné kolíčky, které jsou lehké a špatně drží. Překvapily mě dvě věci. Zaprvé velké rozměry krabičky. Hra je dostatečně velká, což je při hraní jistě výhoda. Za druhé jsem byla příjemně překvapená počtem barevných kolíčků. Je jich 160, což je opravdu hodně. Hra je zabalena v plastové krabičce s plastovým víčkem, které se vyndává, nezacvakne se a ani se nevysouvá. Kvůli obalu a velkým rozměrům si nemyslím, že by byla hra vhodná na cesty, ale kdybyste ji přibalili do kufru a víčko zalepili, tak by spadnout nemělo. Víčko by mohlo při nesprávné manipulaci prasknout. Manipulace s kolíčky je snadná. Občas je potřeba kolíček bedlivěji upevnit, aby nebyl nakřivo. Kolíčky jsou lehké a v otvorech se trošku hýbou, což je škoda.

Dětskou společenskou hru Logik retro edici jsem pořídila na Dudlu.cz. Zde mají velký výběr různých druhů provedení her Logik a kdyby se vám retro edice nezamlouvala, najdete zde třeba dřevěnou verzi nebo jednodušší a levnou hru Logik pro menší děti.

LOGIK na DUDLU.CZ

Tip č. 5: Desková hra Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+) (500 Kč)

Princip hry je velmi snadný. Děti mají odpovědět na položenou otázku. Nejprve si vyberete ze 16 předloh tu, kterou chcete trénovat. Poté do červeného středu vložíte sovu tak, aby přesně zapadla do vyčleněného zobáčku. Sovou otočíte, aby ukazovátko směřovalo na otázku. Žák by měl na otázku odpovědět. Když odpověď nezná, může zkusit odpovědět druhý, třetí a další hráč. Vyhrává ten, kdo odpoví správně nejvíce otázek.

Jak zkontrolujete správnou odpověď? Když jste označili ukazovátkem otázku stačí, že položíte sovu na magnetické pole. Sama ukazovátkem namíří na správnou odpověď. Když jsem byla malá, tak se mi vždy líbilo, jak sova sama ukáže, co je správně. 🙂 Hru jsem pořídila na Dudlu.cz.

ŽÁČKU! UKAŽ! CO VÍŠ? na DUDLU.CZ

Tip č. 6: Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1 (800 Kč)

Princip hry tkví v tom, že děti skládají na magnetickou slepou mapu ČR jednotlivé okresy. Na skládačce jsou nakresleny obrázky, města a charakteristika každého jednotlivého okresu. Dále jsou součástí mapy kartonové kartičky s charakteristikami okresu. Děti mohou ke každému okresu přiložit jednu kartičku. Přikládá se podle obrázků. Asi bych neřekla, že je to společenská hra. Možná spíše výuková hra, podle které se děti mohou naučit: kde jaký okres leží, co je jeho charakteristikou (kde se pěstuje chmel, kde se vyrábí obuv), jaká jsou v daném regionu pohoří, řeky, města. Magnetická mapa ČR je opravdu moc hezky zpracovaná. Je přehledná, obrázky jsou povedené, dílky do sebe zapadají. Magnetická folie by mohla mít trošku větší sílu, aby dílky lépe udržela, ale to je jen takový detail. Dílky nepadají, i když mapu jsme zatím na zeď nepověsili. Při každém hraní se musí mapa sundávat, a tak jí najdeme jiné místo. Děti si podle mapy zábavnou a hravou formou snadno osvojí základní znalosti o České republice, které neví ani mnozí dospělí. Rodičům se bude mapa také zamlouvat a mohou skládat s dětmi. 🙂 Mapu jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají spoustu krásných her, hraček a potřeb do školy pro děti a také hodně druhů magnetických map. Mapu můžete doplnit vědomostní hrou Žáčku! Ukaž! Co víš? Ta je vhodná pro děti od sedmi až osmi let.

MAGNETICKÁ MAPA na DUDLU.CZ

Tip č. 7: Pokémon Battle Academy 2022 recenze

Tato hra pro dva hráče patří do Pokemon Trading Card Game (Pokemon TCG) a je vhodná pro úplné nováčky i pro dávné fanoušky TCG, kteří se mohou k této hře opět vrátit. Hra Pokemon Battle Academy vyšla poprvé v roce 2020 a pro rok 2022 se dočkala aktualizace. Obsahuje tři různé balíčky karet po 60 kartách (celkem to je 3×60 karet). V této nové verzi disponuje každý hráč jedním balíčkem předpřipravených karet s tématikou Pikachu a Cinderace. Pikachu a Cinderace jsou začátečnické, předem seřazené výukové balíčky. Hráči, kteří hrají poprvé, se mohou řídit průvodcem hrou. Pokročilejší balíček Eevee přináší podrobnější strategie a umožňuje hráčům zlepšovat se. V krabici je vše, co potřebujete ke hře – velká metalická mince, mince poškození a karta s kódem k odemknutí dalších vychytávek v online hře TCG LIVE. Nejdůležitější je samotná deska. Battle Academy vypadá jako desková hra. Součástí hry je přehledný tutoriál v angličtině, podle kterého můžete hrát svůj první zápas krok za krokem. Karty jsou naskládány v určitém pořadí a každý balíček má vlastní obrázkový tutoriál.

Pokémon Battle Academy 2022 pořídíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Battle Academy jsou předpřipravené balíčky Pokémon V, které jsou určeny pro začátečníky. Další předpřipravené hry najdete zde.

POKÉMON BATTLE ACADEMY na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 8: Lidské tělo – magnetické výukové puzzle

Hračka (hra) Lidské tělo je ukryta v kufříku, ve kterém najdete magnetické puzzle a také výukové kartičky. Karty jsou v anglickém (francouzském, španělském, italském, chorvatském) jazyce. Nejsou v češtině. Mně to nevadí, budu je překládat (zatím je přeložené nemám – až budu mít, dám vědět sem do článku). Je trošku škoda, že kartičky nejsou v češtině, ale to se dá vyřešit. 🙂 Jsem ráda, že jsou také v angličtině, protože starší děti si mohou navíc procvičit jazyk.

  • Karty: V balení najdete pět oboustranných karet v pěti jazykových mutacích. Karty jsou vytištěny na tvrdším papíru (tvrdý přibližně jako čtvrtka). Na kartičkách je popsané lidské tělo, orgány, svaly, kostra a kosti, mozek, čelist, zuby, lebka. Skvěle zpracované, jen škoda pro nás vzdálených jazykových mutací.
  • Magnetická stavebnice: V kufříku najdete 100 dílů magnetické stavebnice, která je rozdělena do tří částí.
    • Magnetická stavebnice tělo: Děti skládají na vnitřní víko kufříku magnetky tak, aby složily lidské tělo. Vybrat si mohou z několika různých stavebnic – tělo, kostra, svaly, krevní oběh.
    • Magnetická stavebnice hlava (dvě varianty): Na hlavě mohou děti skládat jak vypadá mozek, svaly, jaké jsou lebeční kosti a části hlavy.

Magnetickou hru koupíte v e-shopu Hravaskolka.cz (jinde jsem ji neviděla), kde najdete další krásné hračky. My máme ještě z tohoto e-shopu nádherné vyškrabávací sešity. Hračky doručily rychle, za dva dny od objednání.

LIDSKÉ TĚLO na HRAVASKOLKA.CZ

Tip č. 9: Albi Encyklopedie pro školáky (650 Kč)

Kniha je určena pro děti starší šesti let, ale podle mě je na ně ještě moc těžká a ocení ji spíše sedmileté až osmileté děti. Encyklopedie (možná bych řekla spíše kniha) pro školáky je rozdělena do 17 různých kapitol. Knihou děti provází rozpustilí duchové. Děti se mohou v knize seznámit tématy jako je vesmír, neživá příroda, počasí a podnebí, rostliny, živočichové, přírodní rekordy, lidské tělo, doprava, literatura a hudba, film a divadlo, umění, architektura a památky, jídlo, sport, Česká republika, věda a vynálezy, dějiny 20. století.

Knihu seženete snad v každém knihkupectví. Dobře je dostupný v Knihách Dobrovský a také v knihkupectví Booktook.

ENCYKLOPEDIE PRO ŠKOLÁKY na KNIHY DOBROVSKÝ

Tip č. 10: Tamagotchi Pix s foťákem (1500 Kč – 1700 Kč)

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí. Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně (celý článek).

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

TAMAGOTCHI PIX na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 11: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (1700 Kč)

Chytré hodinky Carneo Tik Tok jsou překrásným dárkem pro děti už okolo osmi let věku. Hodinky zaujmou i výrazně starší děti, a díky přiloženému černému řemínku je mohou nosit i teenageři. Tyto hodinky budou mít děti i několik let. Díky možnosti vyměnit řemínek za jinou barvu nebo vzor a také promyšleným funkcím a různému nastavení displeje je využijí i náctiletí. Hodinky jsou zabaleny v pevné krabičce, na ciferníku je nasazen modrý řemínek (u holčičích hodinek to je růžový řemínek). V krabičce dále najdete návod, kabel na nabíjení a náhradní černý řemínek. Řemínek je vyroben z jemného silikonu, který je na dotek příjemný, neškrtí a lze jej dobře očistit. Zapíná se klasicky, jak jsme u hodinek zvyklí a sedí skvěle na dětskou i na dospělou ruku (vyzkoušeno).

Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?
Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?

Ciferník hodinek je dostatečně velký, zaoblený. Dotykový displej nabízí intuitivní a snadné ovládání. Rozlišení displeje je 240×240 px. Hodinky je nutné pravidelně nabíjet, k čemuž slouží přiložený kabel. Nabíjení je rychlé a při normální zátěži vydrží hodinky nabité i pět dní. Při vyšší zátěži je nutné nabíjet hodinky častěji. Hodinky jsou lehké, váží pouze 22 gramů. Hodí se pro děti odhadem od osmi let věku (nejdříve od druhé až třetí třídy ZŠ) až do nástupu na střední školu (odhadem do 15 let věku). Smart technologie nabízí propojení s mobilním telefonem. Hodinky se propojí skrze bluetooth a akceptují IOS i Android. Nastavit lze také jazyk – vybrat si můžete češtinu, slovenštinu, němčinu, angličtinu a maďarštinu. Hodinky jsem pořídila v e-shopu Irisimo.cz, kde mají velký výběr dětských hodinek i hodinek pro dospělé. Zboží odeslali ihned krásně zabalené. Doprava je zdarma. Mohu stoprocentně doporučit. Irisimo je autorizovaný prodejce hodinek Carneo.

DĚTSKÉ HODINKY na IRISIMO.CZ

Tip č. 12: Kvído Písmenka v kostce od Albi

Cílem hry je odpovědět správně na vylosované otázky, posbírat jako první všech šest žetonů a vyhrát. Hra Písmenka v kostce slouží k procvičení abecedy a také k procvičení paměti. Hra se hodí pro děti od 5 do 8 let. Na každé ze 60 hracích karet je napsané jedno písmeno abecedy. Na každé kartě jsou k příslušnému začátečnímu písmenu nakresleny obrázky. Hráči se 15 sekund dívají na kartu, poté ji otočí a odpoví na otázky, které jsou napsány na rubové straně karty. Pokud hráč všechny otázky zodpoví správně, získá bod, který položí na svou bodovací kartu. Body mohou hráči získat také při bonusovém kole, které také je zaměřeno na paměť. Hra je kvalitně a hezky zpracovaná. Papírové žetony jsou pevné, karet je hodně, všechny karty jsou velmi pevné. Až mě překvapilo, jak je krabička naplněná až k hornímu víčku. Poctivé provedení, krásné obrázky a skvělý nápad dělají z hry Písmenka v kostce perfektní hru vhodnou pro předškoláky, prvňáčky i druháky. Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč. Hra je skvělá. Zábavná, snadná a zároveň si při ní děti procvičují paměť a písmena. Děti a rodiče hrají hru spolu. Navíc díky praktickému balení v papírové krabičce je hra skladná a můžete ji snadno zabalit do kufru a odvézt s sebou na dovolenou.

PÍSMENKA V KOSTCE na ALBI.CZ

Tip č. 13: Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu je nejlepší hra, kterou doma máme. Bez nadsázky. Pro děti je nesmírně zajímavá a rodiče baví (na rozdíl od jiných dětských her, které mohou být po čase monotónní). Hra zabaví celou rodinu a je fakt super. Hra je určena pro 2 až 4 hráče. Každý hráč si vybere jednu barvu, za kterou hraje. Hráči hází kostkou s sbírají zásoby – dřevo, meč, ananas, ovci a pytel s pískem. Výměnou za zásoby mohou hráči na předem namalovaná stanoviště postavit lodě nebo doupata. Cílem hry je umístit na hrací plochu všechny lodě a doupata. Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě (doprava zdarma). Určitě stojí za pořízení. Je to krásný dárek.

OSADNÍCI Z KATANU na ALBI.CZ

Tip č. 14: Ubongo Junior

Když jsem úplně poprvé viděla tuto hru, nechápala jsem, proč patří k nejprodávanějším deskovým hrám. Jenže jakmile jsme ji vyzkoušeli, hned jsem pochopila, proč to tak je. Napětí, sranda a zábava, soutěživost a hlavně je třeba zapojit myšlení. Hra Ubongo Junior je určena pro 2 až 4 hráče, ale je možné tuto hru hrát také sám. Pokud je vás doma více než pět, můžete pořídit klasické Ubongo a někteří členové mohou hrát klasické Ubongo pro dospělé, děti mohou hrát Ubongo pro děti. Cílem hry je poskládat na papírovou podložku dvě (respektive tři) vybrané kostky co nejrychleji. Kostky, které se skládají, jsou nakresleny na papírové kartě. Prostor pro skládání je vymezen bílou barvou. Hráči si mohou vybrat, zda budou hrát se složitější nebo jednodušší kartou. Pokud hráč složí v limitu kostky na bílou plochu, vezme si ze sáčku diamant. Vyhrává ten, kdo má nejvíce diamantů (liší se od hry Ubongo pro dospělé). Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Ubongo Junior stojí za pořízení. Je to krásná hra pro předškoláky i děti na prvním stupni. Navíc na ni můžete plynule navázat hrou pro starší děti a dospělé Ubongo.

Tip č. 15: Hra Karak

Hráči hry Karak prozkoumávají katakomby hradu Karak, bojují s nestvůrami a hledají truhly s pokladem. Tato hra je nádherně provedená, cenově dostupná, napínavá. Všech hracích žetonů i podložek je dostatek. Hráči staví během hry katakomby hradu Karak. Prozkoumávají podzemí a hledají zde truhly s pokladem, které je třeba odemykat pomocí klíčů. Poklady hlídají nestvůry, hráči s nimi bojují a musí zvítězit. V podzemí vládne mocný drak. Hra je u konce, když draka některý z hráčů porazí. Samotným vítězem hry se stane ten, kdo nasbíral nejvíce pokladů.

Hra je dostupná v e-shopu Albi.cz, kde ji seženete v akci nebo ve slevě. Výhodou je doprava zdarma nad 500 Kč, takže hru vám pošlou domů zcela zadarmo. Hra Karak je nádherná a děti moc baví. Určitě stojí za pořízení a vyzkoušet ji můžete například v letní půjčovně deskových her Albi. Kdyby se vám hra zalíbila, můžete za pár stokorun koupit rozšíření (další destičky a postavy).

KARAK na ALBI.CZ

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart