8 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 7 do 10 let

Vybíráte dárky k Vánocům pro děti od sedmi do deseti let? Do článku jsem sepsala tipy na hračky, které jsou u nás doma nejoblíbenější a které jsou krásným dárkem pro malé školáky. V závorce za produktem uvádím orientační cenu hračky.

Karolínka a její příběhy
Naučná a zábavná kniha pro děti od 4 do 7 let - všechny znalosti potřebné před nástupem do školy
349 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č. 1: LEGO Technic 42120 Záchranné vznášedlo (800 Kč)

Vznášedlo je určeno pro děti od osmi let věku. Na osmileté dítě se mi skládání zdá těžké. Vznášedlo skládal manžel několik hodin. Já bych ho v osmi letech určitě nesložila a kdoví, jestli bych ho složila teď. 🙂 Součástí balení je návod, podle kterého lze model vznášedla složit. Kostičky jsou malinkaté, některé miniaturní. Opravdu velmi titěrná a velká práce. Z Lega lze složit nejen vznášedlo, ale také letadlo. Designéři odvedli skvělou práci. Žasnu, jak vymysleli využití kostek. Výsledná hračka je krásná, funkční. Vrtule se točí, vznášedlo i letadlo vypadají jako klasická hračka, ne jako Lego. Prostě paráda. Některé články jsou spíše měkké a lze je ohnout, jsou tenké, malé a stavebnici bych doporučila pro děti, které už nějakou dobu skládají. Není to zrovna snadné. Ze stavebnice lze složit vznášedlo (na úvodní fotografii) a také letadlo. Na vznášedlo najdete návod v krabici, ale na letadlo už v krabici návod není a je potřeba si jej stáhnout v PDF.

LEGO Technic 42120 Záchranné vznášedlo jsem koupila na Mall.cz (cca 640 Kč), kde na něj zrovna byla sleva a ještě doprava zdarma. Byla jsem ráda, že nikam nemusím jezdit. Pořídila bych jej znovu? Ano. Model to je skutečně krásný, na složení těžký a manžel se na dlouho zabavil. 🙂 Model je vhodný i pro dospělého. Záleží na tom, na jaké úrovni skládání jste.

VZNÁŠEDLO NA MALL.CZ

Tip č. 2: Seva Klasik Jednička (400 Kč)

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ

Tip č. 3: Desková hra Logik Retro edice (250 Kč)

Hra Logik je skvělou zábavou pro dvě děti nebo pro dítě a jednoho rodiče. Mladší děti mohou hrát spolu ve dvojici, aby pro ně bylo seznámení se s hrou snazší. Jestli jste hru nikdy nehráli, stručně zmíním princip hry. Jeden hráč vytvoří tajenku z pěti barevných kolíků, kterou zakryje. Druhý hráč se tuto kombinaci snaží uhádnout. Pomocí bílých a černých tyčinek se hráč v každém kroku dozvídá, u kterých barev se strefil.

Provedení retro hry Logik je poměrně kvalitní, až na barevné kolíčky, které jsou lehké a špatně drží. Překvapily mě dvě věci. Zaprvé velké rozměry krabičky. Hra je dostatečně velká, což je při hraní jistě výhoda. Za druhé jsem byla příjemně překvapená počtem barevných kolíčků. Je jich 160, což je opravdu hodně. Hra je zabalena v plastové krabičce s plastovým víčkem, které se vyndává, nezacvakne se a ani se nevysouvá. Kvůli obalu a velkým rozměrům si nemyslím, že by byla hra vhodná na cesty, ale kdybyste ji přibalili do kufru a víčko zalepili, tak by spadnout nemělo. Víčko by mohlo při nesprávné manipulaci prasknout. Manipulace s kolíčky je snadná. Občas je potřeba kolíček bedlivěji upevnit, aby nebyl nakřivo. Kolíčky jsou lehké a v otvorech se trošku hýbou, což je škoda.

Dětskou společenskou hru Logik retro edici jsem pořídila na Dudlu.cz. Zde mají velký výběr různých druhů provedení her Logik a kdyby se vám retro edice nezamlouvala, najdete zde třeba dřevěnou verzi nebo jednodušší a levnou hru Logik pro menší děti.

LOGIK na DUDLU.CZ

Tip č. 4: Desková hra Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+) (500 Kč)

Princip hry je velmi snadný. Děti mají odpovědět na položenou otázku. Nejprve si vyberete ze 16 předloh tu, kterou chcete trénovat. Poté do červeného středu vložíte sovu tak, aby přesně zapadla do vyčleněného zobáčku. Sovou otočíte, aby ukazovátko směřovalo na otázku. Žák by měl na otázku odpovědět. Když odpověď nezná, může zkusit odpovědět druhý, třetí a další hráč. Vyhrává ten, kdo odpoví správně nejvíce otázek.

Jak zkontrolujete správnou odpověď? Když jste označili ukazovátkem otázku stačí, že položíte sovu na magnetické pole. Sama ukazovátkem namíří na správnou odpověď. Když jsem byla malá, tak se mi vždy líbilo, jak sova sama ukáže, co je správně. 🙂 Hru jsem pořídila na Dudlu.cz.

ŽÁČKU! UKAŽ! CO VÍŠ? na DUDLU.CZ

Tip č. 5: Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1 (800 Kč)

Princip hry tkví v tom, že děti skládají na magnetickou slepou mapu ČR jednotlivé okresy. Na skládačce jsou nakresleny obrázky, města a charakteristika každého jednotlivého okresu. Dále jsou součástí mapy kartonové kartičky s charakteristikami okresu. Děti mohou ke každému okresu přiložit jednu kartičku. Přikládá se podle obrázků. Asi bych neřekla, že je to společenská hra. Možná spíše výuková hra, podle které se děti mohou naučit: kde jaký okres leží, co je jeho charakteristikou (kde se pěstuje chmel, kde se vyrábí obuv), jaká jsou v daném regionu pohoří, řeky, města. Magnetická mapa ČR je opravdu moc hezky zpracovaná. Je přehledná, obrázky jsou povedené, dílky do sebe zapadají. Magnetická folie by mohla mít trošku větší sílu, aby dílky lépe udržela, ale to je jen takový detail. Dílky nepadají, i když mapu jsme zatím na zeď nepověsili. Při každém hraní se musí mapa sundávat, a tak jí najdeme jiné místo. Děti si podle mapy zábavnou a hravou formou snadno osvojí základní znalosti o České republice, které neví ani mnozí dospělí. Rodičům se bude mapa také zamlouvat a mohou skládat s dětmi. 🙂 Mapu jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají spoustu krásných her, hraček a potřeb do školy pro děti a také hodně druhů magnetických map. Mapu můžete doplnit vědomostní hrou Žáčku! Ukaž! Co víš? Ta je vhodná pro děti od sedmi až osmi let.

MAGNETICKÁ MAPA na DUDLU.CZ

Tip č. 6: Lidské tělo – magnetické výukové puzzle

Hračka (hra) Lidské tělo je ukryta v kufříku, ve kterém najdete magnetické puzzle a také výukové kartičky. Karty jsou v anglickém (francouzském, španělském, italském, chorvatském) jazyce. Nejsou v češtině. Mně to nevadí, budu je překládat (zatím je přeložené nemám – až budu mít, dám vědět sem do článku). Je trošku škoda, že kartičky nejsou v češtině, ale to se dá vyřešit. 🙂 Jsem ráda, že jsou také v angličtině, protože starší děti si mohou navíc procvičit jazyk.

  • Karty: V balení najdete pět oboustranných karet v pěti jazykových mutacích. Karty jsou vytištěny na tvrdším papíru (tvrdý přibližně jako čtvrtka). Na kartičkách je popsané lidské tělo, orgány, svaly, kostra a kosti, mozek, čelist, zuby, lebka. Skvěle zpracované, jen škoda pro nás vzdálených jazykových mutací.
  • Magnetická stavebnice: V kufříku najdete 100 dílů magnetické stavebnice, která je rozdělena do tří částí.
    • Magnetická stavebnice tělo: Děti skládají na vnitřní víko kufříku magnetky tak, aby složily lidské tělo. Vybrat si mohou z několika různých stavebnic – tělo, kostra, svaly, krevní oběh.
    • Magnetická stavebnice hlava (dvě varianty): Na hlavě mohou děti skládat jak vypadá mozek, svaly, jaké jsou lebeční kosti a části hlavy.

Magnetickou hru koupíte v e-shopu Hravaskolka.cz (jinde jsem ji neviděla), kde najdete další krásné hračky. My máme ještě z tohoto e-shopu nádherné vyškrabávací sešity. Hračky doručily rychle, za dva dny od objednání.

LIDSKÉ TĚLO na HRAVASKOLKA.CZ

Tip č. 7: Albi Encyklopedie pro školáky (650 Kč)

Kniha je určena pro děti starší šesti let, ale podle mě je na ně ještě moc těžká a ocení ji spíše sedmileté až osmileté děti. Encyklopedie (možná bych řekla spíše kniha) pro školáky je rozdělena do 17 různých kapitol. Knihou děti provází rozpustilí duchové. Děti se mohou v knize seznámit tématy jako je vesmír, neživá příroda, počasí a podnebí, rostliny, živočichové, přírodní rekordy, lidské tělo, doprava, literatura a hudba, film a divadlo, umění, architektura a památky, jídlo, sport, Česká republika, věda a vynálezy, dějiny 20. století.

Knihu seženete snad v každém knihkupectví. Dobře je dostupný v Knihách Dobrovský a také v knihkupectví Booktook.

ENCYKLOPEDIE PRO ŠKOLÁKY na KNIHY DOBROVSKÝ

Tip č. 8: Hodinky Carneo TIK TOK Boys (1700 Kč)

Chytré hodinky Carneo Tik Tok jsou překrásným dárkem pro děti už okolo osmi let věku. Hodinky zaujmou i výrazně starší děti, a díky přiloženému černému řemínku je mohou nosit i teenageři. Tyto hodinky budou mít děti i několik let. Díky možnosti vyměnit řemínek za jinou barvu nebo vzor a také promyšleným funkcím a různému nastavení displeje je využijí i náctiletí. Hodinky jsou zabaleny v pevné krabičce, na ciferníku je nasazen modrý řemínek (u holčičích hodinek to je růžový řemínek). V krabičce dále najdete návod, kabel na nabíjení a náhradní černý řemínek. Řemínek je vyroben z jemného silikonu, který je na dotek příjemný, neškrtí a lze jej dobře očistit. Zapíná se klasicky, jak jsme u hodinek zvyklí a sedí skvěle na dětskou i na dospělou ruku (vyzkoušeno).

Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?
Chytré hodinky pro děti: Od kolika let a jaké pořídit?

Ciferník hodinek je dostatečně velký, zaoblený. Dotykový displej nabízí intuitivní a snadné ovládání. Rozlišení displeje je 240×240 px. Hodinky je nutné pravidelně nabíjet, k čemuž slouží přiložený kabel. Nabíjení je rychlé a při normální zátěži vydrží hodinky nabité i pět dní. Při vyšší zátěži je nutné nabíjet hodinky častěji. Hodinky jsou lehké, váží pouze 22 gramů. Hodí se pro děti odhadem od osmi let věku (nejdříve od druhé až třetí třídy ZŠ) až do nástupu na střední školu (odhadem do 15 let věku). Smart technologie nabízí propojení s mobilním telefonem. Hodinky se propojí skrze bluetooth a akceptují IOS i Android. Nastavit lze také jazyk – vybrat si můžete češtinu, slovenštinu, němčinu, angličtinu a maďarštinu. Hodinky jsem pořídila v e-shopu Irisimo.cz, kde mají velký výběr dětských hodinek i hodinek pro dospělé. Zboží odeslali ihned krásně zabalené. Doprava je zdarma. Mohu stoprocentně doporučit. Irisimo je autorizovaný prodejce hodinek Carneo.

DĚTSKÉ HODINKY na IRISIMO.CZ

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart