20 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 7 do 10 let

Vybíráte dárky k Vánocům pro děti od sedmi do deseti let? Do článku jsem sepsala tipy na hračky, které jsou u nás doma nejoblíbenější a které jsou krásným dárkem pro malé školáky. V závorce za produktem uvádím orientační cenu hračky.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
23 dní (dny) do konce

Obsah

Tip č. 1: LEGO Technic 42120 Záchranné vznášedlo

Vznášedlo je určeno pro děti od osmi let věku. Na osmileté dítě se mi skládání zdá těžké. Vznášedlo skládal manžel několik hodin. Já bych ho v osmi letech určitě nesložila a kdoví, jestli bych ho složila teď. 🙂 Součástí balení je návod, podle kterého lze model vznášedla složit. Kostičky jsou malinkaté, některé miniaturní. Opravdu velmi titěrná a velká práce. Z Lega lze složit nejen vznášedlo, ale také letadlo. Designéři odvedli skvělou práci. Žasnu, jak vymysleli využití kostek. Výsledná hračka je krásná, funkční. Vrtule se točí, vznášedlo i letadlo vypadají jako klasická hračka, ne jako Lego. Prostě paráda. Některé články jsou spíše měkké a lze je ohnout, jsou tenké, malé a stavebnici bych doporučila pro děti, které už nějakou dobu skládají. Není to zrovna snadné. Ze stavebnice lze složit vznášedlo (na úvodní fotografii) a také letadlo. Na vznášedlo najdete návod v krabici, ale na letadlo už v krabici návod není a je potřeba si jej stáhnout v PDF.

LEGO Technic 42120 Záchranné vznášedlo jsem koupila na Mall.cz (cca 640 Kč), kde na něj zrovna byla sleva a ještě doprava zdarma. Byla jsem ráda, že nikam nemusím jezdit. Pořídila bych jej znovu? Ano. Model to je skutečně krásný, na složení těžký a manžel se na dlouho zabavil. 🙂 Model je vhodný i pro dospělého. Záleží na tom, na jaké úrovni skládání jste.

VZNÁŠEDLO NA MALL.CZ


Tip č. 2: Albi Science Ztracené civilizace

Sada nabízí zajímavý a interaktivní pohled na egyptskou a mayskou kulturu. Děti si vyzkouší různé činnosti, například vyrábět sádrové odlitky, vymalovat je barvami, zkusí si, jak se pracuje na vykopávkách, opracovávají sádrové odlitky, ve kterých  se ukrývají cenné poklady. Razítkují, obarví proužky látky, vytvoří mumii, zjistí, jak staří Egypťané čistili špinavou vodu.

Celá sada je zabalena ve velké papírové krabici a hned na první pohled vypadá jako krásný luxusní dárek. Součástí sady je malá brožurka, která slouží jako podrobný návod a také průvodce egyptskou a mayskou kulturou. Sada se hodí pro školáky, kteří milují starověký Egypt. Tyto děti budou velmi nadšené. Děti se skrze brožurku dozví historické zajímavosti a zároveň si vyzkouší ze sádrového odlitku získat skryté poklady.

 • Doporučený věk: Od 8 let – pokud chcete sadu naplno využít, hodí se spíše až pro děti od 10 let věku. Osmileté děti budou potřebovat pomoc dospělé osoby a možná, že ne všechny aktivity plně vyzkouší.
 • Délka hry: S touto sadou jsme tvořili týden – délka hry je individuální a několik dní dětem zabere.

ALBI SCIENCE ZTRACENÉ CIVILIZACE na ALBI.CZ


Tip č. 3: Seva Klasik Jednička

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely.

Základní set s názvem Jednička je dostatečně velký, obsahuje 222 dílků, a lze z něj postavit řadu věcí. Tato sada nepatří k největším. Zakoupit můžete hodně druhů stavebnice Seva, od jednodušších až po složité. Z jiných sad můžete postavit letadlo, bungalov, traktor, kočárek, auto a další modely. Ze setu Jednička lze složit domeček, mašinku, letadlo. Na modely najdete v krabici podrobný návod. Podle návodu zvládne model složit i šestileté dítě. Pro mladší děti může být skládání obtížné. Jednotlivé modely Seva jsou mezi sebou kompatibilní, a tak můžete svou sbírku rozšiřovat. Stavebnice je za nízkou cenu dostupná na Alza.cz nebo na 4kids.cz. Stavebnici Seva jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají velký výběr těchto stavebnic. Váhala jsem mezi Seva klasik Jednička a mezi Dvojkou. Nakonec jsem vzala základní menší set na vyzkoušení a myslím, že Dvojka by u nás také své místo našla. 🙂

SEVA JEDNIČKA na DUDLU.CZ


Tip č. 4: Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu. Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není. Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles.

Stavebnice je za nízkou cenu dostupná na 4kids.cz. Já jsem ji pořídila kdysi na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek.

STAVEBNICE GEOMAG na DUDLU.CZ


Tip č. 5: Albi Encyklopedie pro školáky

Kniha je určena pro děti starší šesti let, ale podle mě je na ně ještě moc těžká a ocení ji spíše sedmileté až osmileté děti. Encyklopedie (možná bych řekla spíše kniha) pro školáky je rozdělena do 17 různých kapitol. Knihou děti provází rozpustilí duchové. Děti se mohou v knize seznámit tématy jako je vesmír, neživá příroda, počasí a podnebí, rostliny, živočichové, přírodní rekordy, lidské tělo, doprava, literatura a hudba, film a divadlo, umění, architektura a památky, jídlo, sport, Česká republika, věda a vynálezy, dějiny 20. století. Knihu seženete snad v každém knihkupectví. Za nejnižší cenu jsem tuto knihu viděla na Bambule.cz (platí klubová cena), kniha je dostupná také na Knihydobrovsky.cz a na Albi.cz (zde je nejdražší).

ENCYKLOPEDIE PRO ŠKOLÁKY na BAMBULE.CZ


Tip č. 6: VTech Kidizoom Smartwatch DX2

Hodinky VTech DX 2 jsem koupila dvoje – jedny máme v černé a druhé v zelené barvě. Toto jsou naše čtvrté chytré hodinky. První dvoje hodinky se rozbily přibližně po 3 týdnech – prasklý displej bez nároku na reklamaci. Proto jsem se rozhodla koupit hodinky VTech, které jsou sice dražší, ale zatím se nezničily. K hodinkám jsem koupila plastový kryt, který je přímo na tyto hodinky určen a prodávají ho pouze na Amazon.de. Tento kryt hodinky chrání před poškrábáním a také před prasknutím displeje. Po předchozí zkušenosti s hodinkami značky Technaxx a Carneo jsem se rozhodla pro ověřenou značku. A dobře jsem udělala. Avšak ochrana displeje tímto plastovým krytem je opravdu důležitá. Mnoho dětských hodinek nenabízí tuto možnost, a tak se hodinky mohou prakticky ihned rozbít. Téměř nikde se o tom nepíše. Pokud se displej mechanicky poškodí, nemáte nárok na reklamaci a hodinky můžete vyhodit do koše. Nejdou totiž opravit (pokud je opravit lze, tak je oprava tak drahá, že se finančně nevyplatí).

Teď k samotným hodinkám VTech. Máme německou verzi, která je za vynikající cenu dostupná na Amazon.de. Hodinky ale můžete koupit v české verzi a v akci například na Alza.cz a také na Bambule.cz (akce a slevy platí pro členy klubu). V hodinkách je nastaven pouze jeden jazyk (pro českou verzi platí, že lze přepínat mezi češtinou a slovenštinou). Není možné jazyk změnit. Proto je důležité vědět, jakou verzi hodinek kupujete. POZOR: Pokud koupíte hodinky v Polsku na Allegro, bude software v polštině nebo v angličtině. Dále je důležité vědět, jaký model hodinek kupujete. Verze těchto hodinek je označena jako DX2 a má dva fotoaparáty. K dispozici je ještě starší verze hodinek DX7, která má pouze jeden fotoaparát a menší displej. Chytré hodinky Vtech DX2 nabízí spoustu her, umí přečíst čas, mají krokoměr a parádní filtry na fotografie. Děti je milují. Do hodinek lze stáhnout nové hry skrze program, který si nainstalujete do počítače. Je to trošku zdlouhavější, ale můžete hodinky obohatit o nové hry, pozadí, ciferníky. Vnitřní paměť je omezena na 256 MB a nejde rozšířit, ale ze zkušenosti to stačí. Kvalita fotografií není příliš vysoká a do paměti se vejde poměrně dost věcí. Hodinky nemají slot na SIM kartu. Ale podle zkušeností se hodinky se SIM kartou často zasekávají (záleží na tom, zda dítě skutečně potřebuje hodinky na volání). Hodinky využijí děti od 5 do přibližně 9 let (podle vlastní zkušenosti). Pro čtyřleté děti jsou hry ještě těžké a starší děti si hodinky více užijí.

Za mě to jsou nejlepší hodinky, které lze koupit stran poměru ceny a kvality (pokud budete kupovat německou verzi na Amazonu) a nebo českou verzi v akci či ve slevě. Vřele doporučuji koupit ochranný plastový kryt. Vtech nabízí také další modely chytrých hodinek, které jsem ale v České republice zatím neviděla – jsou dostupné na Amazonu a tudíž pouze v němčině – například VTech My First KidiWatch.

VTECH DX2 na BAMBULE.CZ


Tip č. 7: Jízdenky prosím! Evropa

Krásná rodinná hra zabaví celou rodinu. Cílem hry je je obsadit co nejvíce tratí, získat nejvíce bodů a vyhrát. Body získáte tak, že spojíte cestu mezi dvěma sousedícími městy na mapě. Body lze také získat tak, že zkompletujete souvislou cestu mezi dvěma městy z karty cílových stanic a také zkompletováním nejdelší souvislé trati z karty Evropský Express bonus. A nakonec je možné získat body za každé nepoužité nádraží na konci hry.

Hra je dobře zpracovaná a vybízí hráče ke strategickému myšlení. Pokud budete hrát hru poprvé nebo podruhé, můžete si nejprve vše pečlivě vyzkoušet a jestli hrajete s dětmi okolo osmi let věku, nebojte se pro začátek hrát s odkrytými kartami a uvažovat nahlas. Dětem to pomůže k tomu, aby hru lépe pochopily a osvojily si pravidla. Po jedné nebo dvou hrách budete lépe připraveni a můžete hrát podle pravidel se schovanými kartami tak, aby je vaši spoluhráči neviděli.

Věkově je hra určena pro děti od osmi let. Hra se nehodí pro děti v první a ani ve druhé třídě – je na ně skutečně těžká. Doporučila bych ji nejdříve od třetí třídy a určitě bude ještě více bavit starší děti (pátá třída a více). Pro osmileté dítě může být hra ještě těžká.

 • Doba hraní: cca 30-60 minut
 • Počet hráčů: 2-5 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod – pravidla v českém i slovenském jazyce, herní plán, karty vagónů, karty lokomotiv, barevná nádraží, plastové vagónky, dřevěné bodovací žetony

Tato hra je oblíbená a také dobře dostupná. Koupíte ji například na Dobre-knihy.cz a na 4kids.cz (v obou e-shopech ji mají za poměrně dobrou cenu). Hra je dostupná také v e-shopu Vesely-drak.cz, v e-shopu Albi.cz (doprava zdarma) a také na Bambule.cz (akce a nižší cena pro členy klubu).

JÍZDENKY, PROSÍM! EVROPA na 4KIDS.CZ


Tip č. 8: Jízdenky prosím! Výhybka

Edice společenských her Jízdenky, prosím, je opravdu povedená. Hra s označením “výhybka je trošku jiná než ostatní deskové hry. Je určena pro jednoho hráče a navíc zaujme netradičním provedením. Vláčky se zasouvají do plastového kolejiště. Cílem hry je dovést vláčky z výchozí pozice do cílové pozice na co nejméně tahů. Pozice jsou uvedené na kartách.

 • Doba hraní: cca 20 minut
 • Počet hráčů: 1 hráč
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod – pravidla v českém i slovenském jazyce, plastovou krabičku s kolejištěm a úložným prostorem, vláčky, 40 karet, plán železničního depa.

Hra je dostupná například na 4kids.cz nebo na Alza.cz. Rébus s mašinkami je moc hezký a dětem, které rády přemýšlí a řeší rébusy (a navíc mají rády dopravní prostředky), udělá velkou radost.

JÍZDENKY, PROSÍM – VÝHYBKA na 4KIDS.CZ


Tip č. 9: Poké ball

Každé dítě chce Poké ball (nebo Pokéball). Každé. Nejoblíbenější je červený Pokéball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Pokéball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Pokéballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Pokéballem neuděláte chybu. Velký výběr Pokéballů najdete zde. Některé druhy Poké Ballů vychází v limitované edici, o kterou bývá velký zájem.

Originální Poké ball koupíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Tento e-shop se specializuje na Pokémon karty, hry a Pokémon hračky a figurky. Najdete zde velký výběr nejen Poké Ballů, ale také plyšových hraček, interaktivních Pokémonů a Pokémon karet.

POKÉBALL na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 10: Desková hra Logik Retro edice

Hra Logik je skvělou zábavou pro dvě děti nebo pro dítě a jednoho rodiče. Mladší děti mohou hrát spolu ve dvojici, aby pro ně bylo seznámení se s hrou snazší. Jestli jste hru nikdy nehráli, stručně zmíním princip hry. Jeden hráč vytvoří tajenku z pěti barevných kolíků, kterou zakryje. Druhý hráč se tuto kombinaci snaží uhádnout. Pomocí bílých a černých tyčinek se hráč v každém kroku dozvídá, u kterých barev se strefil.

Provedení retro hry Logik je poměrně kvalitní, až na barevné kolíčky, které jsou lehké a špatně drží. Překvapily mě dvě věci. Zaprvé velké rozměry krabičky. Hra je dostatečně velká, což je při hraní jistě výhoda. Za druhé jsem byla příjemně překvapená počtem barevných kolíčků. Je jich 160, což je opravdu hodně. Hra je zabalena v plastové krabičce s plastovým víčkem, které se vyndává, nezacvakne se a ani se nevysouvá. Kvůli obalu a velkým rozměrům si nemyslím, že by byla hra vhodná na cesty, ale kdybyste ji přibalili do kufru a víčko zalepili, tak by spadnout nemělo. Víčko by mohlo při nesprávné manipulaci prasknout. Manipulace s kolíčky je snadná. Občas je potřeba kolíček bedlivěji upevnit, aby nebyl nakřivo. Kolíčky jsou lehké a v otvorech se trošku hýbou, což je škoda.

Dětskou společenskou hru Logik retro edici jsem pořídila na Dudlu.cz. Zde mají velký výběr různých druhů provedení her Logik a kdyby se vám retro edice nezamlouvala, najdete zde třeba dřevěnou verzi nebo jednodušší a levnou hru Logik pro menší děti.

LOGIK na DUDLU.CZ


Tip č. 11: Woody magnetická mapa ČR s obrázky a společenská hra 3 v 1

Princip hry tkví v tom, že děti skládají na magnetickou slepou mapu ČR jednotlivé okresy. Na skládačce jsou nakresleny obrázky, města a charakteristika každého jednotlivého okresu. Dále jsou součástí mapy kartonové kartičky s charakteristikami okresu. Děti mohou ke každému okresu přiložit jednu kartičku. Přikládá se podle obrázků. Asi bych neřekla, že je to společenská hra. Možná spíše výuková hra, podle které se děti mohou naučit: kde jaký okres leží, co je jeho charakteristikou (kde se pěstuje chmel, kde se vyrábí obuv), jaká jsou v daném regionu pohoří, řeky, města. Magnetická mapa ČR je opravdu moc hezky zpracovaná. Je přehledná, obrázky jsou povedené, dílky do sebe zapadají. Magnetická folie by mohla mít trošku větší sílu, aby dílky lépe udržela, ale to je jen takový detail. Dílky nepadají, i když mapu jsme zatím na zeď nepověsili. Při každém hraní se musí mapa sundávat, a tak jí najdeme jiné místo. Děti si podle mapy zábavnou a hravou formou snadno osvojí základní znalosti o České republice, které neví ani mnozí dospělí. Rodičům se bude mapa také zamlouvat a mohou skládat s dětmi. 🙂 Mapu jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají spoustu krásných her, hraček a potřeb do školy pro děti a také hodně druhů magnetických map. Mapu můžete doplnit vědomostní hrou Žáčku! Ukaž! Co víš? Ta je vhodná pro děti od sedmi až osmi let.

MAGNETICKÁ MAPA na DUDLU.CZ


Tip č. 12: Pokémon Battle Academy 2022

Tato hra pro dva hráče patří do Pokemon Trading Card Game (Pokemon TCG) a je vhodná pro úplné nováčky i pro dávné fanoušky TCG, kteří se mohou k této hře opět vrátit. Hra Pokemon Battle Academy vyšla poprvé v roce 2020 a pro rok 2022 se dočkala aktualizace. Obsahuje tři různé balíčky karet po 60 kartách (celkem to je 3×60 karet). V této nové verzi disponuje každý hráč jedním balíčkem předpřipravených karet s tématikou Pikachu a Cinderace. Pikachu a Cinderace jsou začátečnické, předem seřazené výukové balíčky. Hráči, kteří hrají poprvé, se mohou řídit průvodcem hrou. Pokročilejší balíček Eevee přináší podrobnější strategie a umožňuje hráčům zlepšovat se. V krabici je vše, co potřebujete ke hře – velká metalická mince, mince poškození a karta s kódem k odemknutí dalších vychytávek v online hře TCG LIVE. Nejdůležitější je samotná deska. Battle Academy vypadá jako desková hra. Součástí hry je přehledný tutoriál v angličtině, podle kterého můžete hrát svůj první zápas krok za krokem. Karty jsou naskládány v určitém pořadí a každý balíček má vlastní obrázkový tutoriál.

Pokémon Battle Academy 2022 pořídíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Battle Academy jsou předpřipravené balíčky Pokémon V, které jsou určeny pro začátečníky. Další předpřipravené hry najdete zde.

POKÉMON BATTLE ACADEMY na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 13: Společenská hra KOMBI

Tato společenská hra je vhodná pro celou rodinu. Děti si procvičí snadné taktizování a logický úsudek, dospělí se u hry baví. Cílem hry KOMBI je sestavit sady s hracími kameny na hrací desce. Za každou vytvořenou sadu posunete svou figurku o příslušný počet hracích polí vpřed. Kdo dorazí první do cíle, vyhraje.

 • Doba hraní: cca 25 minut
 • Počet hráčů: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod, 4 figurky, stojánky, hrací desku a 50 kamenů v látkovém sáčku

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte na Dobre-knihy.cz. Kniha je dostupná také na Alza.cz nebo na Agatinsvet.cz.

KOMBI na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 14: Tamagotchi Pix s foťákem

Vybrala jsem modré Tamagotchi PIX. Barva přístroje není tak důležitá. Kdo nezná Tamagotchi, v krátkosti jej představím. Jak Tamagotchi funguje? Tamagotchi se narodí na začátku hry z vajíčka. Je potřeba jej pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte Tamagotchi více než den bez jídla, může umřít. Nejprve okolo něj obchází smrtka, když se mu nedostane pomoc, zemře. V opačném případě je nutné ihned zavolat lékaře, který ho vyléčí. Zde je narození Tamagotchi graficky perfektně zpracováno. Vajíčko přiletí z nebe (z vesmíru jako mimozemšťan), chvíli se klube a poté se z něj vylíhne malé miminko, které vypadá jako ptáček. Miminko musíte krmit, uklízet po něm, když se pokaká, přes den spinká a hraje si s chrastítkem. Po chvilce vyroste a je z něj batole. Kromě mléka ho můžete nakrmit sušenkou, hraje si s kostičkami, ale ještě nesmí ven. V této verzi mohou Tamagotchi chodit ven – na zahradu, do parku, do restaurace i do obchodu, kde nakupují. Když Tamagotchi povyroste, můžete jej vzít na zahradu, kde zalévá stromy, potká krtka nebo vstoupí do bubliny a létá vzduchem. To se dětem moc líbí. Graficky je hra zpracovaná nádherně (celý článek).

Tamagotchi PIX mám z e-shopu Vesely-drak.cz. Na výběr je více barev a hlavně opět naskladnili Tamagotchi jako z 90. let – Tamagotchi Bandai Gen 1 nebo Gen 2. V e-shopu najdete velký výběr Pokémon hraček – plyšové hračky, figurky, Pokémon karty i dětské deskové hry.

TAMAGOTCHI PIX na VESELY-DRAK.CZ


Tip č. 15: Stavebnice Pokémon MEGA (LEGO)

Pokémon MEGA je stavebnice, která se velmi podobá stavebnici LEGO, i když značka LEGO jej nevyrábí. Vybrat si můžete z několika motivů, velikostí i z různých postaviček. Jednotlivé sady jsou krásné, precizně provedené a promyšlené. Skládačka Pokémon je tvořena z malých kostiček, skládá se podle návodu a je vhodná pro děti přibližně od 8 let věku. Některé dílky jsou hodně malé. Výrobcem této krásné stavebnice Pokémon Mega je firma Mattel. Koupit můžete několik různých provedení, ať jde o sérii Picnic, Jungle Ruins, Pikachu’s Beach Splash, Jungle Voyage, Bulbasaur’s Forest Fun nebo postavičky Pokémonů ze série Mega Construx.

POKÉMON MEGA na VESELY-DRAK.CZ

Tip č. 16: HEADU 100 anglických slovíček Můj dům

Puzzle jsou vyhotoveny z velmi silného kartonu, který je z obou stran potištěný. Na jedné straně (líc) najdete klasicky obrázek ke skládání a na druhé straně (rub) je nakreslen jeden obrázek, u kterého je napsáno anglické slovíčko. Obrázek není na dílek přiřazen náhodou, ale odpovídá jednomu předmětu z lícové strany dílku. Na lícové straně některých dílků je navíc prostor pro nalepení samolepky s anglickým slovíčkem, které popisuje nějaký předmět. Děti se díky efektivnímu způsobu učení dozví a zapamatují si nová slovíčka. Z HEADU anglických puzzlí si můžete vybrat ještě variantu Město a Farma. Sama jsem nevěděla, co zvolit, líbily se mi všechny tři možnosti a pravděpodobně naši sbírku ještě rozšířím.

Puzzle jsou dobře k sehnání. Koupit je můžete na Knihydobrovsky.cz, nebo na Dobre-knihy.cz a nebo na Allegro.cz. Puzzle nemají český návod, obsahují pouze anglická slova a anglický návod na zadní straně kufříku.

HEADU MŮJ DŮM na DOBRE-KNIHY.CZ


Tip č. 17: VTech Switch & Go Dino

VTech Switch & Go Dino
VTech Switch & Go Dino

Tyto dinosaury dostanou děti k Vánocům, protože si je moc přály. Dinosaurus se přemění na auto, má displej, který se změní dle toho, jak se dinosaurus přeměňuje. Do hračky je nutné vložit baterie. Je kvalitní, plastová, vydává zvuky. Hračku jsem koupila na Amazon.de, kde vyšla levněji než u nás (a akci vyšel jeden dino na cca 16 eur).

SWITCH & GO DINO na AMAZON.DE


Tip č. 18: Hot Wheels Nadupaný tahač GVG37

Mezi největší přání na letošní Vánoce je Hot Wheels Nadupaný tahač. Toto auto je vážně moc hezké. Tahač pojme nespočet autíček (přes 20) a navíc lze rozložit do dlouhé dráhy, kterou můžete propojit s dalšími dráhami Hot Wheels. Kvalita provedení je jako u ostatních hraček Hot Wheels, plast je středně měkký, ale vypadá, že něco vydrží. Součástí balení jsou tři malá autíčka. Nadupaný tahač jsou koupila na Amazon.de (v akci za 27 eur). Běžně se na Amazonu prodává za 39 eur, v ČR za cca 1100 Kč až 1300 kč. Za dobrou cenu jej pořídíte také na Allegro.cz. Některé nabídky a slevy mizí před očima – zvláště před Vánoci. V ČR koupíte auto například na 4kids.cz.

TAHAČ na ALEGRO.CZ


Tip č. 19: Vozidla s Tlapkovou patrolou

Z nových vozidel Tlapkové patroly jsem koupila: Motorku, Aqua Pups vodní tlapky, Dino Tlapkovou patrolu. Vezmu to postupně.

Motorka Tlapková patrola: Provedení hračky je dobré. Motorka jezdí a může se zvednout na zadní kolo. Obsahuje figurku, která jde vyjmout a zase umístit do motorky. Motorka je ale poměrně malá, čekala jsem, že bude větší. Koupila jsem ji na Amazon.de, kde se dá sehnat jedna hračka okolo 10 eur, což je přijatelná a adekvátní cena tomu, jak je motorka velká a jaké je kvality.

Aqua pups vodní tlapky: Vozidla Aqua pups jsou poměrně novým modelem a děti si je moc přály. Každý si vybral svou oblíbenou postavičku a tak máme doma Rockyho, Marshalla a Skye. Každé vozidlo má nějakou schopnost – otáčí se křídla, vysouvají se křídla, lze posouvat hák, každé vozidlo umí otevírat a zavírat okénko. Vozidla jsou kvalitní, dostatečně velká, ale za cenu 600 Kč (za kterou jsem je viděla u nás v obchodě, a zdaleka to nebyla nejvyšší cena) nestojí. Hračku s Marshallem jsem koupila na Amazon.de, kde je tato varianta dlouhodobě v akci za 13 eur. Ostatní modely jsem koupila na Allegro.cz.

Dino Tlapková patrola: Tato hračka je bestsellerem na německém Amazonu, kde stojí cca 13 eur a tato cena odpovídá kvalitě, velikosti a provedení hračky. Doma máme Skye a Zumu. Vozidlo Skye umí hýbat s křídly, vozidlo Zumy jezdí na setrvačník (stejně jako Marshall, Rocky a spol.). Součástí hračky je postavička a vajíčko s mini dinosaurem jako překvapení. Hračku můžete pořídit v Německu, kde je výrazně levnější než u nás.


Tip č. 20: Rubikova kostka (zn. Rubik)

Krásným dárkem pro zvídavé děti je Rubikova kostka. Zaujala mě sada dvou kostek – jedna menší (2×2) a jedna větší (3×3). Kvalita provedení je dobrá a cena za jedno balení je také příznivá. Menší kostka je vhodná pro začátečníky a děti od osmi let věku. Větší kostka je určena pro středně pokročilé (cca od 10 let – odhadem). Kostky jsem koupila na Mall.cz, kde bývají v akci.

RUBIKOVA KOSTKA na MALL.CZ

🏆PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ TIPY DO KATEGORIE HRAČKY (VŠE VYZKOUŠENO – RECENZE + FOTOGRAFIE).🏆

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart