RECYKLUJEME

7 tipů na DIY vánoční ozdoby na stromeček z krabice či papíru

Letos jsme se pustili do vyrábění vánočních ozdob naplno. Do článku jsem připravila tipy na ozdoby z kartonu, které zvládnou s pomocí dospělého či bez ní vytvořit i malé děti. Z vyrábění budou mít velkou radost obzvláště, když uvidí své ozdobičky viset na vánočním stromečku. Přejeme vám krásné vánoční tvoření. 🙂

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Vánoční ozdoby ze staré krabice a zbytků balicího papíru (od 2 let)

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili ozdoby na vánoční stromeček, které jsou dekorované vánočním balicím papírem. Vytvořili jsme hned dva druhy ozdob – plně barevná jednolitá kolečka, na která děti nalepily celý papír vkuse a koláž, kde použily malé zbytky balicího papíru. Lepení zvládnou i malé dvouleté děti. Starší děti si mohou připravit kousky na lepení samy, což byl Martínkův případ. Martínek ve čtyř a půl letech dostal zbytky papíru, které nastříhal na podobně velké kousky.

CELÝ ČLÁNEK

3D ozdoby na stromeček z krabice od bot a barevného papíru (od 3 let)

Z krabice od bot jsem vystřihla stromečky, které děti ozdobily zeleným papírem a prstovými barvami. Byly velmi překvapené, že jsme stromečky složily a nabyly 3D rozměr. Nejprve jsem z kartonu vystřihla stromečky, podle těchto stromků jsem vystřihla také stromy z barevného papíru. Stromečky jsme ozdobili a zasunuli do sebe.

CELÝ ČLÁNEK

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Noční obloha zdobená houbičkovou technikou (od 3 let)

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili ozdoby na vánoční stromeček, které zdobí modro-černé nebe a žluté hvězdy. Na ozdoby můžete nalepit také souhvězdí a společně je poznávat. My jsme prozatím skončili u obyčejných hvězd, protože na poznávání souhvězdí jsou děti ještě hodně malé. Vyrábění se hodí pro děti od tří let a toto tvoření bude jistě bavit také školáky, kteří právě zde zúročí své poznatky o krásné hvězdné obloze. Menší děti mohou lepit hvězdy podle své fantazie, ty větší vytvoří souhvězdí. O zajímavou texturu hvězdné oblohy se postarala houbička na nádobí a kombinace modré a černé tempery.

CELÝ ČLÁNEK

DIY vánoční ozdoby z kartonu: Zimní obloha jako vzpomínka na dětství (od 3 let)

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili zajímavé ozdoby na stromeček. Karton jsem nejprve polepila bílou čtvrtkou, aby voskovka hezky vynikla. Dětem se malování moc líbilo a byly vždy zvědavé, co se bude ukrývat na jednotlivém kolečku. Přesně takové kreslení, ale na obyčejný papír, si pamatuji ze školky a ze školy. Moc mě bavilo. Proto jsem tento nápad přenesla na vánoční ozdobičky.

CELÝ ČLÁNEK

DIY vánoční ozdoby z kartonu se slanými krystaly (od 3 až  4 let)

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili ozdoby na vánoční stromeček, které zdobí krystalky soli. Tento způsob dekorování jsme zkoušeli například na 3D obraze. Děti zdobení solí přímo milují (já už tolik ne, protože po vyrábění mě čeká „slaný“ (nebo „solný“ 🙂 ) úklid. Vyrábění se hodí pro děti od tří let (možná, že tvoření zvládnou už dvou a půl leté děti). Malé dítě by nemělo sníst lžíci soli. Čtyřleté a starší děti mohou tvořit samy, bez větší pomoci nebo zásahu dospělé osoby. Tyto ozdoby jsou vhodné do prostor, kde se chodí v botách – do kanceláře, na chodbu v domě či ve škole. Je to proto, že z některých ozdobiček se může drolit sůl na zem a to na měkkém krásném koberci není příliš praktické.

CELÝ ČLÁNEK

DIY vánoční ozdoby z kartonu a vodovek (od 3 až  4 let)

Z obyčejné krabice vyrobil Martínek nejprve krásný barevný podklad, který jsem nastříhala na srdíčka a kolečka. Na ně jsem připevnila háčkovací přízi a ozdoby byly hotové. Vzala jsem staré známé kreativní barvení s lepicí páskou a využila jsem jej jako design na papírové ozdoby z kartonu. Vypadají skvěle. Můžete takto ozdobit například krabici a využít ji jako dekoraci do předsíně nebo do pracovny. Zkoušela jsem techniku lepicích pásek použít na čtvrtku, ale na lepící pásce zůstalo poměrně dost papíru, který se ze čtvrtky odloupl. Karton se hodí více než čtvrtka také proto, že malé děti vybarvují intenzivněji (rozumějte ryjí rýhy štětcem do papíru, který se prodře) než děti starší nebo dospělí. Karton se neprodře, alespoň ne tak rychle. 🙂

CELÝ ČLÁNEK

PDF ZDARMA: 3D ozdoby Mikuláš, čert a anděl (od 3 až  4 let)

Letos jsme pojali tvoření anděla, čerta a Mikuláše netradičně a vyrobili jsme roztomilé 3D ozdobičky, které můžete zavěsit na větvičku, postavit na parapet nebo s nimi hrát divadlo. V článku na vás čeká tip na tvoření a také PDF ke stažení zdarma. PDF stačí vytisknout, vybarvit, vystřihnout a slepit. Děti vybarvili omalovánku anděla, čerta  Mikuláše, ze které jme snadno vytvořili 3D papírové ozdobičky. Martínek byl velmi překvapený, že se dá z obyčejného papíru jednoduše složit čert do ručičky.

CELÝ ČLÁNEK

Závěr

Vánoční ozdoby děti hodně bavily a už se těší, až je pověsí na stromeček. Přidělat je lze na provázek nebo nasadit klasicky na háček – to je jednodušší. Háčky používám ty z mléčné kolekce. 🙂 Další tipy na vánoční dekorace najdete v kategorii Vánoční dekorace.

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart