6 tipů na DIY vánoční ozdoby na stromeček

Letos ozdobíme stromeček těmi ozdobami, které sami vyrobíme. V článku najdete tipy na to, jakými ozdobami stromeček ozdobit a jak je vyrobit. Ozdoby si můžete přizpůsobit podle svého.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Letos jsme vytvořili hodně ozdobiček z papíru. Udělali jsme papírový řetěz, hvězdu na stromeček, andělíčky, vločky a také papírové ozdoby z kartonu, které jsme za pomocí lepenky a tempery hezky dokreslili. Dále přibyly ozdoby ze šišek, které Martínek pomaloval temperou. Na stromeček jsme dali ještě světýlka, řetězy a čokoládové figurky. Níže najdete, jak výše uvedené vánoční ozdoby ozdoby vytvořit.

1. Vánoční řetěz na stromeček

Co budete potřebovat: Bílý a barevný papír, nůžky, lepidlo

Papír jsem nastříhala na proužky, ze kterých jsme lepili kolečka. Proužek bylo potřeba zasunout do již vytvořeného kolečka, a teprve poté z něj slepit další kruh. Takto vznikl dlouhý řetěz.

CELÝ POSTUP

Pracovní listy Vánoce v PDF

Pracovní listy Vánoce v PDF v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

2. Vločky na stromeček

Co budete potřebovat: Bílý papír, nůžky, bavlnku na pověšení

Papír formátu A4 jsem rozdělila na čtyři díly pro větší vločky (na dva díly pro vločky menší). Papír jsem přehnula do trojúhelníku a vystříhala jsem do něj otvory. Po rozložení vznikla krásná vločka. Ozdoby můžete zaháknout za háček, nebo skrze otvor provléknout bavlnku.

Vločky

Vločky

CELÝ POSTUP

3. Vánoční andělíčci

Co budete potřebovat: Šablonu v PDF k vytištění, nůžky, bavlnku na pověšení

PDF jsem vytiskla a andělíčka vystřihla podle návodu. Složila jsem ho a nalepila jsem mu na hlavičku ze zadní strany bavlnku na pověšení.

CELÝ POSTUP

Vánoční dekorace andílci na eshop.mamadodeste.cz

Vánoční dekorace andílci na eshop.mamadodeste.cz za 25 Kč

KOUPIT PDF V E-SHOPU

4. Barevné šišky

Co budete potřebovat: Šišky, štětec, tempery, bavlnku na pověšení

Šišky jsme nabarvili temperami, přivázali na ně bavlnku a pověsili na stromeček.

CELÝ POSTUP

5. Ozdoby z kartonu

Co budete potřebovat: Kousek krabice, malířskou lepicí pásku, tempery nebo vodovky, štětec, tužku, nůžky, bavlnku na pověšení

Na karton jsem nalepila lepenku. Martínek otvory vybarvil, lepenku jsme po zaschnutí barvy sundali. Poté jsem z kartonu vystříhala ozdoby a připevnila na ně bavlnku.

CELÝ POSTUP

6. Hvězda na stromeček

Co budete potřebovat: Sáčky na svačinu (papírové), lepidlo v tyčince, nůžky

Sáčky na svačinu jsme slepili k sobě. Potřebovala jsem na vytvoření hvězdy 11 středně velkých pytlíků. Lepidlo jsme nanášeli do tvaru pomyslného písmene T – spodní část sáčku se dnem patří do středu hvězdice (uvidíte na fotografii). Poté jsem na sáček namalovala žlutou pastelkou, kde vzniknout otvory, které jsem vystříhla. Vznikla krásná hvězda.

CELÝ POSTUP

Pracovní sešit Vánoce

Pracovní sešit Vánoce od 2 let

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Závěrem

Letos budeme mít stromeček ozdobený s našimi ozdobami. S Martínkem jsme poctivě vyráběli a výtvory jsme si schovávali. Jak ozdobíte vánoční stromeček vy?

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné Vánoce. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart