10 tipů na originální Pokémon hračky, figurky a plyšáky, které si děti (tajně) přejí

I u nás začal fenomén Pokémon. Do článku jsem připravila tipy na Pokémon hračky, figurky a plyšové hračky, které jako rodiče možná neznáte a nemáte čas je hledat. V jednom článku najdete vše potřebné, abyste udělali dětem radost a překvapili je. Tento článek je určen pro rodiče, kteří o Pokémonech nemají mnoho informací a rádi by se s výběrem dárků strefili.

Obsah

Pokémon: Co to je a jednoduché vysvětlení pro rodiče

Jestli víte, co jsou Pokémoni, můžete odstavec přeskočit. 🙂 Pokémoni jsou velmi inteligentní tvorové, kteří se poprvé objevili v japonské videohře v roce 1996. V Japonsku se Pokémonům říká také Poketto Monsutá (Pocket Monsters – anglicky), což v překladu znamená kapesní příšerky. Úspěšnou hru publikovala společnost Nintendo, která začala záhy vydávat další a další hry. Možná, že si pamatujete také Pokémon seriál, který běžel před dvaceti lety na kabelové televizi. Pokémoni rozumí lidské řeči, ale nemluví s ní (až na několik málo výjimek). Mají různé schopnosti, které se liší dle svého typu (umí otrávit, uspat, zapálit nebo mají telepatické schopnosti). Pokémoni často bojují a když nebojují, jsou v Pokéballu (avšak ne všichni – někteří v Pokéballu nepřebývají – Pikachu, Meoeth). Divocí pokémoni se chovají jako zvířata, ale v Pokéballu jsou krotcí a poslouchají svého pána. Jejich síla se může časem vyvíjet a zvětšovat. Některé postavičky jsou založeny na podobě opravdových pravěkých tvorů.

Pokémoni se objevují v hrách – počítačových i deskových, a jak už jsem psala, je také animovaný seriál. Podle her se rozdělují generace Pokémonů. Celkem je sedm generací Pokémonů. Každá generace obsahuje nové Pokémony a čítá jich více než generace předchozí. Pro informaci, první generace má 151 Pokémonů, prvním je velmi známý a oblíbený Bulbasaur, čtvrtým je Charmander, pátým Charmeleon, šestým Charizard, sedmým Squirtle, pětadvacátým je Pikachu (nejznámější Pokémon na světě).

Pro to, abyste koupili ten pravý dárek, nemusíte znát všechny Pokémony. Stačí jen vybrat hračku, která udělá dětem stoprocentní radost nebo je překvapí. V dalším odstavci uvedu ty nejoblíbenější Pokémony. Bude to pomůcka pro rodiče, kteří se v tomto tématu vůbec nevyznají.

Nejoblíbenější Pokémoni

Mezi menšími dětmi patří k nejoblíbenějším Pikachu, Eevee, Charmander, Bulbasaur, Squirtle, Pichu, Scorbunny, Piplup. Ale i zde, jako všude jinde platí, že každému se líbí něco jiného. Výběrem těchto postaviček chybu neuděláte (zejména Pikachu, Pichu, Piplup, Eevee) jsou takřka jistota.

Hračky Pokémon: Tipy a co vybrat

Jak už jsem psala výše, Pokémon byla a je primárně hra. Hraje se na počítači i v papírové podobě tak, že se vyměňují Pokémon karty. Dále můžete koupit krásné plyšové hračky, vinylové figurky, interaktivní figurky, POP figurky, Pokéball, deskové hry, děti milují také oblečení, hrnky, klíčenky. Všechny Pokémon hračky, oblečení i hrnky najdete v e-shopu Vesely-drak.cz.


Pokémon plyšáci

K oblíbeným a TOP hračkám patří Pokémon plyšové hračky. K nejžádanějším patří Pokémon plyšáci Snorlax, Charmander, Pikachu, Dragonite, Pikachu, Eevee. Doma máme čtyři Pokémon plyšáky a budeme pořizovat další. Společnost nám dělá Pikachu, Pichu, Bulbasaur a Pancham. Kupovat budu ještě Eevee a Piplupa. Ti jsou krásní a děti si je moc přejí. Na výběr máte několik motivů plyšových Pokémonů v různých velikostech a barvách. Nejmenší plyšoví Pokémoni měří přibližně 8-10 centimetrů a připevňují se na klíče (klíčenka). K nejoblíbenějším patří plyšové hračky o rozměrech cca 20 nebo 30 centimetrů. My máme ten menší rozměr. Vybírat můžete i z tzv. Silver version. To jsou plyšové hračky, které jsou ušité ze stříbrné látky (v silver version jsou také akční figurky). Některé plyšové hračky jsou zobrazeny v několika pozicích – klasická postavička, spící postavička.

POKÉMON PLYŠÁCI na VESELY-DRAK.CZ

Plyšové hračky Pokémon
Plyšové hračky Pokémon – zleva Bulbasaur, Pancham, Pichu, Pikachu

Interaktivní plyšové figurky

Mezi velmi oblíbené dárky patří interaktivní plyšové figurky, které svítí, blikají a vydávají zvuky. Interaktivní plyšáci jsou velcí, krásní a děti je milují. Vybrat si můžete z několika druhů – Pikachu, Charmander, Snorlax. Interaktivní plyšové figurky najdete v e-shopu Vesely-drak.cz.


Figurky Pokémon

Figurek je spousta druhů. My máme krásné akční figurky, které jsem pořídila v balení po osmi (Recenze: Pokémon akční figurky 8-Pack 5 – 8 cm (Pikachu, Eevee, Galarian Ponyta)). Zkusím zmínit úplně vše, co máte na výběr. Jednoduše a přehledně.

Recenze: Pokémon akční figurky 8-Pack 5 - 8 cm (Pikachu, Eevee, Galarian Ponyta)
Recenze: Pokémon akční figurky 8-Pack 5 – 8 cm (Pikachu, Eevee, Galarian Ponyta)
  • Pokémon figurky sada (multipack) – Pokémon figurky se prodávají samostatně nebo v balení po dvou, třech si v multipacku nebo sadě po 6 nebo po 8 kusech (také jako akční figurky). Měří 5-8 centimetrů – velký výběr zde.
  • Pokémon POP figurky – tyto figurky jsou velmi roztomilé, protože mají obrovskou hlavičku. Malým dětem se nesmírně líbí, ale tato figurka POP! o velikosti 25 centimetrů se řadí spíše mezi sběratelské figurky – velký výběr zde.
  • Pokémon akční figurky – akční figurky jsou malé, měří 5-8 centimetrů a pořídíte je po dvou či třech kusech (nebo také v multipacku viz výše) – velký výběr zde.
  • Pokémon akční figurky silver version – speciální stříbrná edice vznikla k 25. výročí Pokémonů.
  • Pokémon vinylové figurky – tyto figurky jsou nádherné a jsou skvělým dárkem pro menší děti. Figurka je velká 10 cm, což je poměrně dost, a přesně padne do dětské ručičky.
  • Interaktivní Pokémon figurky – Tyto figurky jsou překrásné. Každá umí něco trošku jiného – některá vydává zvuky, hraje, svítí. Jsou nádherným dárkem pro menší děti – velký výběr zde.

POKÉMON FIGURKY na VESELY-DRAK.CZ

Pikachu
Pikachu: Pokémon figurka

Pokéball

Pokémoni přebývají v Poké ballu. Každé dítě chce Poké ball. Každé. Pro zjednodušení si Poké ball představte jako plastový kulatý míč, který se otevírá. Nejoblíbenější je červený Poké ball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Poké ball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Poké ballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Velký výběr Poké ballů najdete zde. Zajímá vás o Poké ballu více informací? Podívejte se do článku: Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?

POKÉBALL na VESELY-DRAK.CZ

Pokéball
Poké ball (Piplup)

Pokémon karty

Toto téma je sofistikovanější a věnuji mu samostatný článek: Návod pro začátečníky: Jak hrát Pokémon karty. Pokémon karty se sbírají, vyměňují a také se s nimi hrají různé hry. Velký výběr Pokémon karet najdete zde. Jestli nevíte, jaké Pokémon karty vybrat, podívejte se na předpřipravené balíčky (koupíte jeden nebo dva balíčky) nebo na hotové hry, které obsahují připravené balíčky a také hrací desku.

POKÉMON KARTY na VESELY-DRAK.CZ


Pokémon hry

Do kategorie Pokémon her patří hry, které naučí začátečníky vyměňovat kartyPokémon Battle Academy 2022. K oblíbeným patří také Pokémon puzzle. Jestli děti staví rády puzzle, neuděláte chybu, když jim nějaké puzzle koupíte.

POKÉMON HRY na VESELY-DRAK.CZ

Pokémon Battle Academy 2022

Tato hra pro dva hráče patří do Pokémon Trading Card Game (Pokémon TCG) a je vhodná pro úplné nováčky i pro dávné fanoušky TCG, kteří se mohou k této hře opět vrátit. Hra Pokémon Battle Academy vyšla poprvé v roce 2020 a pro rok 2022 se dočkala aktualizace. Obsahuje tři různé balíčky karet po 60 kartách (celkem to je 3×60 karet). V této nové verzi disponuje každý hráč jedním balíčkem předpřipravených karet s tématikou Pikachu a Cinderace. Pikachu a Cinderace jsou začátečnické, předem seřazené výukové balíčky. Celou recenzi najdete v článku: Pokémon Battle Academy 2022: Recenze, zkušenosti a český návod.

Pokémon Battle Academy  2022
Pokémon Battle Academy 2022

Sběratelské figurky

Některé figurky jsou vyloženě sběratelské. Poznáte je podle vyšší ceny, názvu i parametrů. Mezi sběratelské figurky patří replika Pokéballu, dále figurky edice POP!

SBĚRATELSKÉ FIGURKY na VESELY-DRAK.CZ


Pokémon Carry Case Volcano Playset

Tato hračka se mi zalíbila na první pohled. Vypadá jako plastová krabička přes rameno. Když otevřete víko a uvolníte stěny, vznikne z krabičky krajinka na hraní. Krásná hra. Hračku můžete zabalit s sebou například na dovolenou. Sbalíte ji do relativně malé krabičky, po rozložení získáte hezky velkou hračku, se kterou si děti vydrží hrát poměrně dlouhou dobu. Hračka obsahuje řadu interaktivních prvků – sopka, lístečky, most, interaktivní řeka. Součástí je postavička Pikachu. Škoda, že v balení nebyl také Bulbasaur nebo Eevee. Naštěstí můžete tyto postavičky dokoupit zvlášť, nebo k této sadě můžete pořídit akční figurky.

POKÉMON CARRY CASE na VESELY-DRAK.CZ


Pokémon figurková bitva – Surprise Attack Game

Pokémon figurková bitva vypadá na první pohled fantasticky. Pokébally jsou obrovské, kvalitní a krásně provedené. Dovnitř Pokéballu lze vložit figurku a disk, který ukazuje útoky a jejich úroveň. Poté se s Pokébalem otočí, zmáčkne se červené tlačítko, Pokéball se rychle pootočí a otevře se. Ryska ukáže na útok a podle ní uvidíte, který z Pokémonů byl při útoku silnější. Skvělá hra pro děti už od 4 až 5 let věku.

POKÉMON FIGURKOVÁ BITVA na VESELY-DRAK.CZ


Pokémon stavebnice Pokémon Picnic – MEGA

Pokémon MEGA je stavebnice, která se velmi podobá stavebnici LEGO, i když značka LEGO jej nevyrábí. Vybrat si můžete z několika motivů, velikostí i z různých postaviček. Jednotlivé sady jsou krásné, precizně provedené a promyšlené. Skládačka Pokémon je tvořena z malých kostiček, skládá se podle návodu a je vhodná pro děti přibližně od 8 let věku. Některé dílky jsou hodně malé. Výrobcem této krásné stavebnice Pokémon Mega je firma Mattel. Koupit můžete několik různých provedení, ať jde o sérii Picnic, Jungle Ruins, Pikachu’s Beach Splash, Jungle Voyage, Bulbasaur’s Forest Fun nebo postavičky Pokémonů ze série Mega Construx.

POKÉMON MEGA na VESELY-DRAK.CZ


Youtube: Jak poznat originální Pokémon hračky

Jistota je jistota: Co vybrat a jak potěšit děti dle věku

Od 4 do 6 let

Malé děti potěšíte plyšovou hračkou. Malým dětem se líbí Pikachu nebo Pichu, případně Piplup a Eevee. Dále můžete pořídit přívěsek na klíče (opět uvedené postavičky), Pokéball, zalíbí se jim také interaktivní figurky, které umí mluvit, nebo vinylové figurky. Malé děti potěší Pokémon figurková bitva – Surprise Attack Game.

Pokémon plyšák
Pokémon plyšák

Od 6,5 let do 9 let

I v této věkové kategorii patří na přední místa plyšová hračka. K žádaným plyšovým hračkám patří také Espeon a Umbreon. Oblíbené jsou vinylové figurky, případně nádherné interaktivní figurky. Pokéball je samozřejmostí, stejně jako sada akčních figurek. V této věkové kategorii se hodí puzzle, stavebnice MEGA a také je vhodné začít s výměnou karet, která je koncipovaná jako dětská desková hra s názvem Pokémon Battle Academy 2022. Tato desková hra je krásná, najdete v ní tři balíčky karet po 60 kusech (3×60 kusů), zlatou minci, hrací plán a podrobný návod s fotografiemi v angličtině. Hra je navržena v USA, vyrobena v Číně. Máme ji doma a byla jsem překvapená z precizní kvality provedení. Nesmírně kvalitní materiál hrací desky mě překvapil.

Pokéball
Poké ball

Od 10 let

Ještě v 10 letech budou mít děti radost z plyšové hračky, Pokéballu nebo puzzlí. Radost jim udělá interaktivní postavička i vinylová figurka, stavebnice MEGA, stejně jako akční postavičky. Výběr oblíbených Pokémonů se může lišit od mladší, šestiletých, dětí. Jestli si nejste jisti, raději se dítěte zeptejte na přesný název Pokémona a podle názvu vyberte akční figurky nebo plyšovou hračku (Bulbasaur, Snorlax, Charmander, Pikachu, Dragonite, Espeon a Umbreon). Přidávat můžete další složitější hry – Battle Deck (Pokémon Single Strike Urshifu VMAX League Battle Deck nebo Pokémon Rapid Strike Urshifu VMAX League Battle Deck a další). Ať vyberete jakoukoli předpřipravenou sadu, nešlápnete vedle.

POKÉMON HRAČKY na VESELY-DRAK.CZ

Recenze: Pokémon Carry Case Volcano Playset
Recenze: Pokémon Carry Case Volcano Playset

Závěrem

Do článku jsem připravila základní informace o Pokémonech a o Pokémon hračkách pro rodiče, kteří se Pokémonům nevěnují a příliš mnoho o nich neví. Článek je vodítkem, jak snadno vybrat tu pravou hračku a při nákupu příliš nešlápnout vedle.

🏆PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ TIPY DO KATEGORIE HRAČKY (VŠE VYZKOUŠENO – RECENZE + FOTOGRAFIE).🏆

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart