4 tipy na plyšové hračky pro miminko

Do článku jsem sepsala čtyři tipy na plyšové hračky pro miminko, které skutečně stojí za pořízení. Tyto hračky využijí také starší děti.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jaké vybrat plyšové hračky pro miminko

Když se narodilo naše první miminko, chtěla jsem koupit snad všechny plyšové hračky na světě. Naštěstí jsem to neudělala. Záhy jsem zjistila, že miminko zase tolik hraček nepotřebuje a když vyroste, tak má kolem sebe spoustu jiných podnětů, které ho zajímají daleko více. Přesto jsem neodolala a pořídila jsem poměrně dost plyšových hraček, které se doma jen tak válí. A nebyla jsem sama. Hračky koupila také babička. Ze všech plyšových a látkových hraček, kterých máme obrovský pytel, jsem vybrala pouze ty, co stojí za zmínku. Tedy takové, které děti využijí i v pozdějším věku, krásné, didaktické a sympatické.

Hajánek: Die Schlafmützen von NICI

U nás naprosto klíčový člen domácnosti. Hajánka mají všechny děti – každý má svého. Tento roztomilý plyšáček má čepičku, na které jsou nakreslena zavřená očka. Když jdou děti spát, přikryjí otevřená očička čepičkou a Hajánek spí. Plyšák má větší chlupy. Myslela jsem, že mu budou padat, ale nepadají, nepouští. Děti ho mají od útlého věku v postýlce.

Hajánek: Die Schlafmützen von NICI
Hajánek: Die Schlafmützen von NICI

Velkou nevýhodou tohoto plyšáka je špatná dostupnost. Omezený výběr plyšáků najdete na Pinkorblue.cz. Celý článek o Hajánkovi najdete zde: Roztomilý Hajánek pro roční dítě.

Hajánek: Schlafmützen na PINKORBLUE.CZ

Hajánek: Die Schlafmützen von NICI
Hajánek: Die Schlafmützen von NICI

Clementoni Plyšový Mickey s kapsami

Krásná plyšová hračka bez chlupů zaujme malé objevitele i větší děti, které si na ni mohou procvičovat zapínání zipu či knoflíku. Plyšák je hezký, poměrně dost velký, má kalhoty se zrcátkem, našitou látkovou kapsičkou na suchý zip.

Clementoni Plyšový Mickey s kapsami
Clementoni Plyšový Mickey s kapsami

Na botičkách má obrovský knoflík a zapínací přezku. S knoflíkem i přezkou lze pracovat. Na plašáčkovi jsou čtyři interaktivní prvky – zip, suchý zip, knoflík a přezka. Dále děti zaujme malé zrcátko, šustící ouška a pískací ruka. Plyšovou hračku koupíte na SEVT.cz.

Plyšový myšák na SEVT.CZ


Lamaze: Spojovací housenka

Největší kovbojka je najít všechny dílky. 🙂 Spojovací housenka je plyšová hračka, kterou lze rozdělit na několik částí a díky suchým zipům opět složit. Jednotlivé dílky se skládají podle barev, které má housenka na těle. Každý dílek obsahuje interaktivní prvek – šustí, cinká, píská, má barevné fáborky nebo má černobílé provedení, které se líbí nejmenším dětem. My máme starší verzi se zelenou hravou, nově je housenka oranžová. Levně pořídíte spojovací housenku Kamilku zde (v jiných obchodech je dražší).

SPOJOVACÍ HOUSENKA KAMILKA

Lamaze spojovací housenka.
Lamaze spojovací housenka.

Spirála ke kočárku Playgro

Spirálu máme už několik let a stále je jako nová. Je na ní hodně interaktivních prvků, je poměrně dlouhá a kvalitní. Na každém konci má větší zakončení v podobě zvířátka, přičemž jedno zvířátko vydává zvuky. Dále je na spirále beruška, která má pod krovkami ukryté zrcátko a kousátko. Zvířátka mají křidélka, se kterými si dítě může hrát, beruška má šustivé krovky. Ať už pořídíte jakoukoli spirálu (může to být i jiná značka), využijete ji nějaký čas. Spirálu můžete upevnit na kočárek, nebo si s ní může brát dítě také doma. Starší děti umí spirálu z kočárku sundat a hodit na zem. Na domácí hraní, případně na cesty, je též dobrá.

SPIRÁLA PLAYGRO na 4KIDS.CZ

Spirála ke kočárku Playgro
Spirála ke kočárku Playgro

Jak se hračky udržují

Všechny výše uvedené hračky peru v pračce na 30 °C, otáčky 400, prací gel Sonett Sensitive (recenze). Po vyprání je nechám usušit na sušáku. U spojovací housenky je dobré, když u sebe nemá příliš mnoho chlupatých věcí, aby se chlupy nenachytaly na suchý zip. Suchý zip je odolný, nezachytává se v něm příliš mnoho nečistot, což je fajn. Za mě jsou tyto hračky lepší než zvukoví plyšáci, zejména kvůli údržbě. Zvukové plyšové hračky nelze prát = obrovská nevýhoda. Jestli ještě nemáte děti a vybíráte hračky před jejich narozením, věřte, že si na mě s praním plyšových hraček a čistěním vzpomenete. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart