RECYKLUJEME

2v1 Mikuláš, čert a anděl z ruličky od toaletního papíru

Chtěla jsem děti překvapit. Lámala jsem si hlavu, jak vyrobit čerta, Mikuláše a anděla tak, aby vznikla pěkná postavička, která “něco” umí. Nakonec jsem sáhla po ruličce od toaletního papíru, barevných papírech a společně jsme vytvořili malé krabičky na sladkosti, kterým dominuje čert, Mikuláš a anděl.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Výroba postaviček je určena pro děti od 3,5 až 4 let. S pomocí rodičů zvládnou malé děti postavičky slepit. Starší děti mohou tvořit a lepit úplně samy. Výroba postaviček se možná bude líbit paní učitelkám ve školce nebo v první a druhé třídě základní školy. Jeden den mohou děti vytvořit jednu z postaviček, nechat ji na okně, a druhý den, na Mikuláše, v krabičce najdou malou sladkost. 🙂

Co jsme vyrobili

Z ruliček od toaletního papíru jsme vytvořili čerta, Mikuláše a anděla. Nejprve jsem na ruličky nalepila dno z krabičky od čaje, poté jsme je obalili barevným papírem, a následně nalepili další díly. Z výtvoru se stal Mikuláš, čert a anděl 2v1 – postavička a krabička na sladkosti.
Mikuláš

Mikuláš

Co budete potřebovat

  • Ruličky od toaletního papíru
  • Barevný papír
  • Krabičku od čaje nebo čtvrtku
  • Nůžky
  • Lepicí pásku (použila jsem na malování)
  • Lepidlo
  • Kousek alobalu
  • Kousek pečícího papíru
  • Odličovací tampony nebo vatu
  • Papír nebo čtvrtku
Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky ZIMA + Omalovánky zdarma v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem si z krabičky od čaje vystřihla kousek rovné podložky. Na tu jsem obkreslila ruličku od toaletního papíru. Podložku jsem na ruličku nalepila tak, abych zakryla jeden otvor. Přichytila jsem ji malířskou lepicí páskou. Přečuhující kousky jsem zastřihla. Takto jsem připravila ruličky na další zpracování.

Anděl

Martínek nalepil na ruličku bílý papír. Na andílka přilepil obličej, poté ofinku a šatičky. Až poté přilepil kolem dokola žlutý nastříhaný papír jako vlásky. Nakonec nalepil křídla z pečícího papíru. Křídla špatně drží a jestli máte doma sešívačku, můžete je přichytit. Na andílka jsem nakreslila oči, pusu a zastřihla jsem mu šatičky.
Anděl

Anděl

Mikuláš

Na ruličku od toaletního papíru nalepil Martínek bílý papír a obličej – stejně jako u anděla. Na bílý plášť připevnil červený díl pláště se žlutým křížem. Na spodní část hlavičky připevnil vousy, na boky hlavičky kolem dokola nalepil vlasy. Poté přilepil červenou čepici se žlutým křížem. Nakonec nalepil červený plášť. Mikuláše jsem dokončila sama, protože byl na Martínka velmi náročný. Natřela jsem papírovou ručičku lepidlem a připevnila jsem na ni hůl, nalepila jsem ji pod mikulášský plášť. Na obličej jsem nakreslila oči a na vousy jsem nalepila pusu.
Mikuláš

Mikuláš

Čert

Martínek obalil ruličku do černého papíru. Nastříhaný černý papír natřel lepidlem, já jsem jej zarolovala dovnitř do ruličky a přilepila jsem jej zevnitř ruličky, aby vyčuhoval ven jako vlasy. Poté jsme společně připevnili ocas (pevně smotaný černý papír ozdobený červeným koncem) a nakonec jsme přidělali oči, nos, pusu a rohy.

Naplnění krabiček

Výrobou vznikly ozdobné krabičky, které můžete naplnit oříšky, sušeným ovocem i sladkostmi. Do potravinového sáčku jsem nasypala kešu oříšky, sáček jsem zarolovala a vložila jsem jej do andílka. Do Mikuláše jsem vsunula lízátko, Kinder čokoládu a malé Duplo. Do Čerta se vešly bonbony PEZ i s hračkou. Do krabiček můžete vložit cokoli, co vás napadne (a co se do nich vejde) – od čokolády, přes oříšky až po tyčinky a hračky.
Naplněné krabičky

Naplněné krabičky

Závěrem

Výroba postaviček není snadná, ale Martínka moc bavila. Byl nadšený, když se z obyčejné ruličky vylouply tři krásné postavičky a ještě raději kontroloval, jestli se v nich neukrývá nějaká dobrůtka. Lepení postaviček bude pro děti perfektní zábavou ještě před tím, než je navštíví Mikuláš, čert a anděl. Činnost si můžete rozdělit do dvou dní, postavičky si můžete upravit podle svého.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart