2 tipy na ryby z barevného papíru

S dětmi jsme vyrobili dvě různé ryby z barevného papíru. Jednu rybu zdobí otisky prstů, druhou kresba fixou a harmonika. V článku najdete tip na zábavné tvoření pro děti, které navštěvují mateřskou školku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsme vyrobili dvě různé ryby. Jedna ryba je ozdobena otisky prstů, druhá ryba je ozdobena obyčejnou fixou a je složena do jakési harmoniky.

2 tipy na ryby z barevného papíru
2 tipy na ryby z barevného papíru

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření ryby, která je ozdobena otisky prstů, se hodí už pro tříleté děti, které rády tiskají prstíčky na papír. Skládaná ryba je vhodná pro předškoláky, kteří si při vyrábění mohou procvičit stříhání a také mohou skládat papír do harmoniky.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Vodovky nebo pastelky, fixy
  • Bílý papír na oko
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Skládaná ryba: Z barevného papíru jsme vystřihli rybu, ploutve a ocas. Martínek rybu sám vystřihl, nalepil na ni oko, nakreslil pusu, ozdobil ji, nalepil ocas, ploutve a nakonec rybu složil do harmoniky.

2 tipy na ryby z barevného papíru
2 tipy na ryby z barevného papíru

Jednoduchá ryba zdobená otisky prstů: Z barevného papíru jsme vystřihli rybu, ploutve a ocas. Filka nalepil oko a pusu a poté tiskal prstíčky na rybu, dokud nebyla hezky barevná podle jeho představ. Když ryba uschla, nalepil ocas a ploutve a ryba byla hotová.

2 tipy na ryby z barevného papíru
2 tipy na ryby z barevného papíru

Závěrem

Tvoření jsem přizpůsobila dvěma dětem tak, aby si v něm každý z nich našel to svoje. Rybičky nám zdobí nástěnku v dětském pokoji. Můžete vytvořit několik druhů ryb, velryby nebo chobotnice a jestli hledáte další rybí tvoření, možná vás zaujme článek o tom, jak jsme vyráběli hru na chytání ryb: Chytání ryb: Akvárium z ruliček od toaletního papíru a vodovek.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart