10 let zkušeností s termohrnkem Contigo Autoseal West Loop

Termohrnek Contigo jsem dostala k Vánocům před více než deseti lety. Jsem překvapená, že i po takové době funguje a stále patří k nejpoužívanějšímu nádobí. 🙂 V článku najdete hodnocení hrnku se systémem Autoseal.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Termohrnky Contigo

Termohrnky patří k nejlepším na trhu, přesto se v recenzích na amerických e-shopech můžete dočíst, že se uživatelům poškodila (zdeformovala) nerezová nádoba. Mně se za deset let nic takového nestalo, i když je pravda, že jsem s termohrnekm hospodařila zcela běžně a nebrala jsem jej s sebou do extrémních podmínek. Jestli se chystáte do Spojených států, termohrnek zde pořídíte za 21 USD bez daně. Mezi hrnky se systémem Autoseal jsou rozdíly – doma máme tři hrnky.
 • Nerezový hrnek s nerezovým tělem – já mám limitovanou edici co se designu týče. Nerezový hrnek s nerezovým tělem – nerezový je samozřejmě zevnitř a také zvenku. Matěj má černý hrnek, nerezový zevnitř, zvenku nerez potažený barvou.
 • Nerezový hrnek s plastovým tělem – sestra má oranžový hrnek Contigo s nerezovým vnitřkem. Nerez zvenku pokrývá plastový povrch, který je jakoby průhledný, ale barevný. Hrnek vypadá pěkně, nicméně bych vám raději doporučila nerezovou variantu bez plastu – je bytelnější, nebude do ní zatékat voda. Po letech začne do plastového obalu téct voda.

Z čeho se hrnek skládá

Termohrnek se skládá z nerezové nádoby a masivního víčka se systémem Autoseal. Není potřeba nic složitě montovat. Stačí pouze zašroubovat víčko k nádobě.
Contigo Autoseal West Loop má dvě části

Contigo Autoseal West Loop má dvě části

Jak funguje systém Autoseal

Hrnek můžete naklánět různými směry, ale tekutina nevyteče. Po zmáčknutí tlačítka (Autoseal), můžete z hrnku pít. Tekutina teče pouze při zmáčknutí tlačítka. Není potřeba sundavat víčko, abyste se napili. Víčko je z vnitřní strany poměrně členité právě díky systému, která propustí vzduch pouze po zmáčknutí tlačítka.
Contigo Autoseal West Loop - víčko se systémem Autoseal

Contigo Autoseal West Loop – víčko se systémem Autoseal

Jak se udržuje?

Hrnek doporučuji čistit kartáčem na lahve, který koupíte v hypermarketu asi za 10 Kč. Čistí se dobře. Víčko stačí propláchnout z obou stran pod proudem vody. Hrnek můžete mýt také v myčce, ale pokud vlastníte produkt už nějaký ten pátek, může se v myčce oloupat barva. Lidé si často stěžují na oloupání barvy modelu Matt. Kdybych měla kupovat hrnek, pořídila bych bezbarvý nebo lesklý (já mám lesklý) v šedé barvě. Barevné modely se mohou dříve či později oloupat.

Jak dlouho udrží tekutinu teplou?

Teplé nápoje udrží nový hrnek 5 hodin. Jestli jedete do mrazu a chcete, aby vám tekutina vydržela dlouho teplá, doporučuji před samotným nalitím čaje nebo kávy do hrnku, do něj nejprve nalít horkou vodu a chvíli ji nechat v hrnku. Poté ji vylít a nalít požadovanou tekutinu. I po deseti letech funguje hrnek dobře. Zdá se mi, že už netěsní pět hodin, ale čtyři hodiny, nicméně i tak jsem po tolika letech velmi spokojena.

Kdy se vám bude termohrnek hodit

Používám jej denně, protože čaj nebo kávu si nikdy nemohu vypít jen tak v klidu. Termohrnek ji udrží teplou celé dopoledne. Hrnek využijete:
 • V zimě na procházku – můžete do něj nalít teplý čaj, kávu nebo obyčejnou teplou vodu.
 • Na výlety – v létě i v zimě.
 • V létě do hrnku nalijete studenou vodu a můžete se vydat na koupaliště.
 • Do přírody – pod stan.
 • Můžete jej vzít s sebou i na prodloužený víkend na chatu i do větších evropských měst. Řada kaváren nabízí nalití nápoje do vlastního hrnku.
 • Hrnek se vejde do držáků nápojů do auta – můžete jej umístit i do dvířek.
 • Držák nápojů na kole a v kočárku jsem nezkoušela (ale předpokládám, že bude hrnek kompatibilní).

Kde jej levně pořídit

Nejlevněji hrnek koupíte přímo v Americe. Ceny v amerických e-shopech jsou uvedeny bez daně. V České republice hrnek pořídíte v Alze (za 700 Kč až 900 Kč – záleží na tom, zda je na hrnek akce/sleva či nikoli). Z Amazonu bych nedoporučila objednávat. Ceny nejsou nižší, navíc je v některých recenzích uvedeno, že hrnek byl špatně zabalen a přišel poškozen.

Hrnek Contigo West Loop na ALZA.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.6 Hodnocení
Termohrnek Contigo Autoseal West Loop

Termohrnek používám deset let. Funguje i po takové době velmi dobře, neponičil se. Přesto bych při výběru byla opatrná zejména na volbu modelu a barvy. Některé barvy se loupou a mohou se zničit v myčce nádobí. Systém Autoseal funguje skvěle.

Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
9
Životnost
10
Údržba
10
Jak funguje
10
KLADY
 • Hrnek funguje velmi dobře i po deseti letech.
 • Nezničil se ano po 10 letech používání.
 • Víčko je po častém používání v pořádku.
 • Udrží nápoj dlouho teplý.
 • Děti jej nevylijí a neopaří se.
ZÁPORY
 • Vyšší cena
 • U některých modelů se může loupat barva. Loupe se barva u lesklých i matných modelů (u matných výrazně více).
 • Nedoporučovala bych kupovat verzi s plastovým zevnějškem - tyto verze se už nevyrábí - v USA jsem ji neviděla, ale u nás se stále prodávají.
Přeji vám šťastný nákup. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart