10 let zkušeností s termohrnkem Contigo Autoseal West Loop

Termohrnek Contigo jsem dostala k Vánocům před více než deseti lety. Jsem překvapená, že i po takové době funguje a stále patří k nejpoužívanějšímu nádobí. 🙂 V článku najdete hodnocení hrnku se systémem Autoseal.

Obsah

Termohrnky Contigo

Termohrnky patří k nejlepším na trhu, přesto se v recenzích na amerických e-shopech můžete dočíst, že se uživatelům poškodila (zdeformovala) nerezová nádoba. Mně se za deset let nic takového nestalo, i když je pravda, že jsem s termohrnekm hospodařila zcela běžně a nebrala jsem jej s sebou do extrémních podmínek. Jestli se chystáte do Spojených států, termohrnek zde pořídíte za 21 USD bez daně. Mezi hrnky se systémem Autoseal jsou rozdíly – doma máme tři hrnky.

 • Nerezový hrnek s nerezovým tělem – já mám limitovanou edici co se designu týče. Nerezový hrnek s nerezovým tělem – nerezový je samozřejmě zevnitř a také zvenku. Matěj má černý hrnek, nerezový zevnitř, zvenku nerez potažený barvou.
 • Nerezový hrnek s plastovým tělem – sestra má oranžový hrnek Contigo s nerezovým vnitřkem. Nerez zvenku pokrývá plastový povrch, který je jakoby průhledný, ale barevný. Hrnek vypadá pěkně, nicméně bych vám raději doporučila nerezovou variantu bez plastu – je bytelnější, nebude do ní zatékat voda. Po letech začne do plastového obalu téct voda.
Contigo Autoseal West Loop - je vidět poškrábání barvy

Contigo Autoseal West Loop – je vidět poškrábání barvy

nahoru ↑

Z čeho se hrnek skládá

Termohrnek se skládá z nerezové nádoby a masivního víčka se systémem Autoseal. Není potřeba nic složitě montovat. Stačí pouze zašroubovat víčko k nádobě.

Contigo Autoseal West Loop má dvě části

Contigo Autoseal West Loop má dvě části

nahoru ↑

Jak funguje systém Autoseal

Hrnek můžete naklánět různými směry, ale tekutina nevyteče. Po zmáčknutí tlačítka (Autoseal), můžete z hrnku pít. Tekutina teče pouze při zmáčknutí tlačítka. Není potřeba sundavat víčko, abyste se napili. Víčko je z vnitřní strany poměrně členité právě díky systému, která propustí vzduch pouze po zmáčknutí tlačítka.

Contigo Autoseal West Loop - víčko se systémem Autoseal

Contigo Autoseal West Loop – víčko se systémem Autoseal

nahoru ↑

Jak se udržuje?

Hrnek doporučuji čistit kartáčem na lahve, který koupíte v hypermarketu asi za 10 Kč. Čistí se dobře. Víčko stačí propláchnout z obou stran pod proudem vody. Hrnek můžete mýt také v myčce, ale pokud vlastníte produkt už nějaký ten pátek, může se v myčce oloupat barva. Lidé si často stěžují na oloupání barvy modelu Matt. Kdybych měla kupovat hrnek, pořídila bych bezbarvý nebo lesklý (já mám lesklý) v šedé barvě. Barevné modely se mohou dříve či později oloupat.

Contigo Autoseal West Loop - víčko

Contigo Autoseal West Loop – víčko

nahoru ↑

Jak dlouho udrží tekutinu teplou?

Teplé nápoje udrží nový hrnek 5 hodin. Jestli jedete do mrazu a chcete, aby vám tekutina vydržela dlouho teplá, doporučuji před samotným nalitím čaje nebo kávy do hrnku, do něj nejprve nalít horkou vodu a chvíli ji nechat v hrnku. Poté ji vylít a nalít požadovanou tekutinu. I po deseti letech funguje hrnek dobře. Zdá se mi, že už netěsní pět hodin, ale čtyři hodiny, nicméně i tak jsem po tolika letech velmi spokojena.

nahoru ↑

Kdy se vám bude termohrnek hodit

Používám jej denně, protože čaj nebo kávu si nikdy nemohu vypít jen tak v klidu. Termohrnek ji udrží teplou celé dopoledne. Hrnek využijete:

 • V zimě na procházku – můžete do něj nalít teplý čaj, kávu nebo obyčejnou teplou vodu.
 • Na výlety – v létě i v zimě.
 • V létě do hrnku nalijete studenou vodu a můžete se vydat na koupaliště.
 • Do přírody – pod stan.
 • Můžete jej vzít s sebou i na prodloužený víkend na chatu i do větších evropských měst. Řada kaváren nabízí nalití nápoje do vlastního hrnku.
 • Hrnek se vejde do držáků nápojů do auta – můžete jej umístit i do dvířek.
 • Držák nápojů na kole a v kočárku jsem nezkoušela (ale předpokládám, že bude hrnek kompatibilní).
nahoru ↑

Kde jej levně pořídit

Nejlevněji hrnek koupíte přímo v Americe. Ceny v amerických e-shopech jsou uvedeny bez daně. V České republice hrnek pořídíte v Alze (za 700 Kč až 900 Kč – záleží na tom, zda je na hrnek akce/sleva či nikoli). Z Amazonu bych nedoporučila objednávat. Ceny nejsou nižší, navíc je v některých recenzích uvedeno, že hrnek byl špatně zabalen a přišel poškozen.

Hrnek Contigo West Loop na ALZA.CZ

 

9.6 Hodnocení
Termohrnek Contigo Autoseal West Loop

Termohrnek používám deset let. Funguje i po takové době velmi dobře, neponičil se. Přesto bych při výběru byla opatrná zejména na volbu modelu a barvy. Některé barvy se loupou a mohou se zničit v myčce nádobí. Systém Autoseal funguje skvěle.

Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
9
Životnost
10
Údržba
10
Jak funguje
10
KLADY
 • Hrnek funguje velmi dobře i po deseti letech.
 • Nezničil se ano po 10 letech používání.
 • Víčko je po častém používání v pořádku.
 • Udrží nápoj dlouho teplý.
 • Děti jej nevylijí a neopaří se.
ZÁPORY
 • Vyšší cena
 • U některých modelů se může loupat barva. Loupe se barva u lesklých i matných modelů (u matných výrazně více).
 • Nedoporučovala bych kupovat verzi s plastovým zevnějškem - tyto verze se už nevyrábí - v USA jsem ji neviděla, ale u nás se stále prodávají.

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Štítky

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart