BLOGLIFE: TO JE NÁŠ ŽIVOTNOSÍTKA

Jaké nosítko není ergo, i když se to tak zdá

Nevíte, jaké nosítko koupit? Výběr je jen na vás. Záleží na tom, zda preferujete rostoucí nosítko, šátkové nebo půjdete do klasiky a koupíte Manducu. Cílem tohoto článku bude upozornit na visítka, která jsou prodávaná jako ergonomická nosítka, i když do nich mají hodně daleko.

Jak poznat visítko na první pohled

Na produktové fotografii uvidíte, že je dítě „posazeno“ zády k rodiči, zkrátka k matce (otci) není čelem. Nohy nejsou do M, ale jejich tvar připomíná obrácené V. Visítko se pohybuje cenově do 1000 Kč, ale jsou i takové případy, kdy za něj můžete zaplatit několik tisíc. V názvu (popisu produktu) bývá napsáno „nosič dětí“. Není tomu tak vždy, ale v některých případech vám tato informace pomůže v rozhodování.

U ergonomického nosítka má dítě:

  • zadeček posazený níže než nožičky,
  • zadeček tak nízko, že zakrývá bederní pás,
  • nožičky do M,
  • obličej vždy čelem k vašemu tělu,
  • látku mezi nožičkami od kolínka ke kolínku,
  • vyboulená záda, nikoli prohnutá.

Jaká „nosítka“ nebrat ani zadarmo

(Když kliknete na název nosiče, prokliknete se na web výrobce/prodejce, abyste viděli, jak to vypadá.)

Proč visítko nikdy nekupovat

  • Dítě visí za rozkrok, což by nebylo nikomu příjemné.
  • Poloha kyčlí a zad není správná. Nohy nejsou do M a dítěti se nevyvíjí správně kyčle. Záda jsou prohnutá, nikoli vyboulená, jak má správně být.
  • Dítě by nikdy nemělo být čelem ven, tedy od rodiče.

Pozor na reklamy

I když výrobci uvádějí, že jsou visítka ergonomická, tak ve skutečnosti nejsou. Pokud si nejste jisti, zda je vaše vysněné nosítko to správné, zapátrejte po internetu a podívejte se na recenze. Prohlédněte si fotky, na nichž je dítě v nosítku vyfoceno, a uvidíte, zda má látku od kolínka ke kolínku, sledujte prohnutí zad a nožičky do M. Některé nosítka mají pevnou opěrku zad, což znemožňuje přirozené posazení a nošení.

Jak má vypadat kvalitní nosítko? Mrkněte se na Youtube.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.