PLENYTESTUJEME

Pleny Happy Mimi Standard a Happy Mimi Premium (2016)

Levné pleny vás potěší dobrou cenou a na první pohled poměrně slušným vzhledem, v případě prémiové verze, nicméně o to více můžete být zklamaní. Hned vám osvětlím proč.

Happy Mimi Standard

Nalákají vás cenou, a někoho možná i útrpným oranžovým obalem s usmívajícím se miminkem. Věřte tomu nebo ne, miminko se v těchto plenách příliš usmívat nebude. Možná jen, když jej budete přebalovat.

Plenka je už od pohledu menší, než výrobce deklaruje na obale. To by nebyl ten největší problém. Horší je, že protéká, není schopná pojmout řídkou stolici, a proto je do velikosti tři absolutně nepoužitelná. Testovala jsem velikost č. 2 a na další jsem už neměla odvahu. Máte-li vidinu ušetřit, tak s těmihle plenkami to rozhodně nebude. Spotřebujete jich více, protože  nevydrží, protékají a budete častěji prát oblečení.

Materiál je příjemný, gumičky neškrtí. To ale zase souvisí s výběrem správné velikosti plenky. Nesmíte se řídit předepsanými kilogramy na obalu. Ideálně u menších velikostí kilo odečtěte. Větší jsem nezkoušela, tak nemohu posoudit. Předpokládám ale, že to bude podobné.

Pásky držely poměrně slušně, ale posuzuji u miminka, které se prakticky nehýbe. Tam by měla plena hlavně zajistit únik moči a stolice, což se jí nepodařilo.

Na podrobnou recenzi se můžete podívat sem.

Happy Mimi Premium

Tyto plenky si vedly o poznání lépe než standardní „ne“kvalita. Prémiovou plenku ale nečekejte. Je to obyčejná plena, která nenadchne a neurazí, i když, jak kdy.

Plenka se mi také zdála mírně menší. Ale hodně záleží na proporcích dítěte. Neškrtila, pásky byly pružné a na první pohled se zdála jako dobrá koupě. Testovala jsem dvě balení velikosti č. 2 a znovu bych pleny nekoupila. Nezachytí řídkou stolici a občas ji propustí, případně kolem nožiček prosakují.

S těmito plenami moc neušetříte. Budete je častěji měnit a hlavně prát povlečení a dítě několikrát za den převlékat. Zapáchají chemicky. Testovala jsem je na jednom dítěti.

Zaznamenala jsem, že obchody vyprodávají staré plenky Happy Mimi a nahradily je pleny s novým designem, které jsou celé potištěné malými obrázky. Možná, že se vyjma potisku zlepšila také kvalita.

Happy Mimi Premium - nové

Happy Mimi Premium – nové

Na podrobnou recenzi se můžete podívat sem.

Jak si pleny stály v celkovém hodnocení, zjistíte zde.

Hodnocení

PODPRŮMĚRNÉ
  • Materiál zvenku a zevnitř plenky
  • Lepicí pásky
  • Parfemace / chemický zápach
  • Savé jádro
  • Absorpce
  • Výdrž
  • Opruzeniny
  • Dostupnost
  • Poměr ceny a kvality
  • Velikost
1.4

Shrnutí

Poměrně nekvalitní pleny silně chemicky zapáchají a propustí řídkou stolici. Za prodejní cenu 200 Kč jsou příliš drahé (vztaženo k jejich kvalitě).

Foto: Tereza Krček, www.lekarna.cz

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.